Zawiozą Twoją intencję do św. Franciszka!

fot. Natalia Wójcik

25 kwietnia czwórka Bożych szalonych chłopaków wyruszy na pielgrzymkę rowerową do Asyżu. Przed nimi ponad 1000 km drogi. Czeka ich też przeprawa przez Alpy, ale też i nieco lżejsze i przyjemniejsze płaskie odcinki. O tym jak wpadli na pomysł rowerowej pielgrzymki do Asyżu, o trasie, ale też i o modlitwie w drodze Rowerowi Pielgrzymi opowiedzą już w piątek (19.04) po godzinie 18:00!

Pomysł na pielgrzymkę rowerową pojawił się około rok temu w głowie Łukasza Rataja, który wcześniej był już na podobnej wyprawie.

Po znalezieniu reszty ekipy, w której skład wchodzą brat Kevin Owczarek, Paweł Skrzypczyński i Michał Skrzypczyński, został wybrany cel podróży, czyli Asyż. Jednym z powodów dlaczego pojadą tam jest to, że każdy z zespołu jest poniekąd związany z franciszkanami, a sam brat Kevin również jest z tego zakonu.

Rowerowi Pielgrzymi postawili sobie za cel, by do św. Franciszka dojechać w 10 dni. Trasa do Asyżu liczy prawie 1500 km, dlatego by zmieścić się w wyznaczonym czasie będą musieli robić minimum 100 km dziennie. Choć oczywiście dystans ten zależy od terenu.

Jednak trasa, którą będą mieli pokonać będzie nie tylko wymagająca, ale też i piękna.

Ze względu na tą różnorodność – góry, morze, równiny – konieczny jest odpowiedni ekwipunek. O tym co zabiorą ze sobą w tą drogę opowiada Paweł Skrzypczyński.

Sportowy aspekt pielgrzymki stanowi ogromną ej część, jednak, jak zaznaczają Rowerowi Pielgrzymi – najważniejszy jest Bóg. Oczywiście każdy z uczestników jedzie ze swoimi intencjami, jednak jeśli ktoś ma jakąś intencję i chciałby, by była ona złożona u św. Franciszka czy Antoniego, to zapraszają do kontaktu.

Intencje można wysyłać na maila: rowerowipielgrzymi@gmail.com, przez instagrama. Znaleźć ich można też na zrzutce. Jeśli jednak ktoś wolałby przynieść im intencje w formie tradycyjnej, spisaną na kartce, to również jest taka możliwość. Wystarczy przyjść do kościoła na Piasku, 25.04, na mszę św. o godz. 6:00 i osobiście przekazać ją pielgrzymom.

Posłuchaj całej audycji

Część 1

Część 2

Część 3

Część 4

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content