Więcej połączeń pomiędzy Kątami Wrocławskimi a Wrocławiem

fot. N. Wójcik

Jeżeli za 2 lata PKP TLK otworzy Dworzec Świebodzki to liczba połączeń kolejowych może się zwiększyć o kolejne 16 par połączeń. Pociągi Kolei Dolnośląskich będą wtedy kursowały pomiędzy Kątami Wrocławskimi a dworcem Wrocław Świebodzki. Ogłosili to dziś burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie – Julian Żygadło oraz prezes Kolei Dolnośląskich – Damian Stawikowski.

Na zorganizowanym dziś na dworcu kolejowym w Smolcu briefingu, burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie – Julian Żygadło mówił o rozwoju współpracy pomiędzy gminą a Kolejami Dolnośląskimi. Już w tym momencie pomiędzy miastem Wrocław a gminą Kąty Wrocławskie kursuje 30 pociągów na dobę. Jak zapewniają burmistrz Żygadło i prezes Stawikowski, współpraca pomiędzy przewoźnikiem a gminą może się rozwinąć.

Jak zaznacza burmistrz, połączenia miałyby być uruchomione w niedalekiej przyszłości, czyli po wyremontowaniu dworca Świebodzkiego.

Jak mówi Damian Stawikowski, z Kątów Wrocławskich na stację Wrocław Świebodzki dotrzemy w 14 min, czyli szybciej dotrzemy do centrum miasta,

To, ile pociągów będzie mogło dojeżdżać na dworzec Wrocław Świebodzki będzie zależało od przepustowości nowego dworca. Choć do otwarcia nowej stacji jeszcze trochę czasu pozostało, to już trzeb myśleć o taborach, które będą je obsługiwały, dodaje Damian Stawikowski.

Przypomnijmy jednak, że połączenie Kąty Wrocławskie – Wrocław Świebodzki będzie mogło być zrealizowane dopiero po oddaniu wyremontowanego dworca Świebodzkiego do użytku.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content