Kodeks Etyki Prezydenta /-tki Wrocławia. Jest reakcja

fot. Radio Rodzina

Druga tura wyborów we Wrocławiu w niedzielę. O urząd prezydenta powalczą Jacek Sutryk oraz Izabela Bodnar. Wrocławska Nowoczesna, Zieloni, Wrocławskie Forum Osiedlowe i Akcja Miasto apelują do obojga kandydatów o złożenie podpisów pod kodeksem standardów etycznych w urzędzie.

O Kodeksie Etyki Prezydenta/Prezydentki mówi Jakub Nowotarski, radny elekt z Koalicji Obywatelskiej, prezes stowarzyszenia Akcja Miasto.

Dokument został przygotowany w kampanii i zawiera kilkanaście punktów, mówiących o zasadach demokracji, współpracy z opinią publiczną czy jawności w spółkach miejskich i urzędzie Wrocławia. Zdaniem Roberta Suligowskiego z Zielonych w urzędzie powinny panować zasady ładu korporacyjnego.

– Chcemy poinformować o Kodeksie Etyki za państwa pośrednictwem, tak aby każdy miał równy dostęp, by nie było faworyzowania kandydatów. – zachęca radny Piotr Uhle, przewodniczący klubu Nowoczesnej w Radzie Miejskiej Wrocławia.

Zmiany w urzędzie i miejskich instytucjach potwierdził już prezydent Jacek Sutryk. Deklaracje składał m.in. na antenie Radia Rodzina (15 kwietnia) oraz w swoich mediach społecznościowych.
Odpowiedź na apel radnych była bardzo szybka i pozytywna. Dziś popołudniu oboje kandydatów wyraziło zgodę, podpisując Kodeks.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content