Piłkarskie mistrzostwa księży

fot. Radio Rodzina

Księża z diecezji kieleckiej okazali się najlepsi podczas XVIII Mistrzostw Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej w Białymstoku. W finałowym meczu duchowni z Kielc okazali się lepsi od kapłanów z archidiecezji częstochowskiej pokonując ich 4:0. Udział w mistrzostwach wzięli udział księża z archidiecezji wrocławskiej, którym nie udało się wyjść z grupy. 

O sportowej rywalizacji opowiada ks. Łukasz Romańczuk:

W XVIII MP w Halówce wzięło udział 18 drużyn, które podzielone były na 4 grupy. Dwie po 5 zespołów i dwie po 4 zespoły.

Do wielkiego finału awansowały drużyny księży z: archidiecezji gdańskiej, archidiecezji poznańskiej, archidiecezji częstochowskiej, archidiecezji białostockiej, diecezji lubelskiej, diecezji kieleckiej, diecezji tarnowskiej, diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Dla drużyn, które odpadły przygotowany został Turniej Pocieszenia.

Archidiecezję wrocławską reprezentowali: ks. Łukasz Gołąbek [Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze], ks. Jakub Sadzyński [Parafia śś. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie], ks. Marek Stępkowski [Parafia śś. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie], ks. Maciej Szeszko SDS [Superior domu zakonnego ToTu w Bagnie], ks. Konrad Nowak SDS [SOP w Bagnie], ks. Łukasz Romańczuk [Niedziela Wrocławska]

Wyniki końcowe:

  1. Diecezja Kielecka
  2. Archidiecezja Częstochowska
  3. Diecezja Tarnowska
  4. Archidiecezja Gdańska

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content