„Dziewczyna z igłą” – koprodukcja Dolnośląskiego Centrum Filmowego w konkursie głównym 77. Festiwalu Filmowego w Cannes!

Mat. Pras.

Koprodukcja Dolnośląskiego Centrum Filmowego „Dziewczyna z igłą” (roboczy tytuł „Mamka”) w reż. Magnusa von Horna, została zakwalifikowana do prestiżowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Jest to historia sfilmowana w konwencji baśniowo-moralitetowej, inspirowana postacią Dagmar Overby, najsłynniejszej seryjnej morderczyni w Danii sprzed ponad wieku. Karoline, młoda pracownica fabryki stara się przetrwać w Kopenhadze tuż po pierwszej wojnie światowej. Gdy zachodzi w ciążę, traci pracę i zostaje pozostawiona sama sobie. Wtedy poznaje Dagmar – charyzmatyczną właścicielkę nielegalnej agencji adopcyjnej, pomagającej matkom znaleźć nowe domy dla ich niechcianych dzieci. Nie mając żadnej alternatywy, Karoline podejmuje u Dagmar pracę jako mamka. Kobiety nawiązują niċ porozumienia, jednak świat Karoline rozpada się na kawałki, gdy odkrywa szokującą prawdę o swojej mocodawczyni. “Dziewczyna z igłą” Magnusa von Horna to oparta na faktach niepokojąca opowieść o kobiecie szukającej miłości i poczucia moralności.

Na ekranie zobaczymy scenografię zaprojektowaną przez Jagnę Dobesz m.in. z wrocławskim pałacem Wallenberg-Pachalych, starym gmachem Biblioteki Uniwersyteckiej, ulicami Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej w tle. W scenach zbiorowych w charakterze statystów wzięli udział uczniowie i uczennice z Technikum nr 15 we Wrocławiu.

– Jesteśmy ogromnie podekscytowani, że film dofinansowany ze środków Dolnośląskiego Funduszu Filmowego ma szansę na międzynarodowy rozgłos, a zwłaszcza, że zostanie zaprezentowany na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali na świecie Gratulujemy twórcom, gratulujemy każdej osobie zaangażowanej w ten projekt i cieszymy się, że mogliśmy dorzucić do tego sukcesu swoją cegiełkę – mówi Magdalena Klich-Kozłowska, dyrektorka Dolnośląskiego Centrum Filmowego, przypominając przy tej okazji, jak istotną rolę odgrywają regionalne fundusze filmowe i wspieranie produkcji filmowej przez samorządy.

Film jest koprodukcją Dolnośląskiego Centrum Filmowego w ramach Dolnośląskiego Konkursu Filmowego 2023.

Tytuł będzie walczyć o Złotą Palmę podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes!

Billing block:

NORDISK FILM CREATIVE ALLIANCE przedstawia film MAGNUSA VON HORNA „DZIEWCZYNA Z IGŁĄ”

w koprodukcji z LAVA FILMS & NORDISK FILM SVERIGE koprodukowany przez FILM I VÄST EC1 ŁÓDŹ DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM FILMOWE

współfinansowany przez DUŃSKI INSTYTUT FILMOWY POLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWEJ SZWEDZKI INSTYTUT FILMOWY NORDISK FILM & TV FOND CREATIVE EUROPE MEDIA & EURIMAGES we współpracy z DANMARKS RADIO SVERIGES TELEVISION

obsada VIC CARMEN SONNE TRINE DYRHOLM BESIR ZECIRI JOACHIM FJELSTRUP TESSA HOLDER AVA KNOX MARTIN

reżyseria castingu TANJA GRUNWALD scenografia JAGNA DOBESZ dżwięk OSKAR SKRIVER muzyka FREDERIKKE HOFFMEIER

montaż AGNIESZKA GLIŃSKA kostiumy MAŁGORZATA FUDALA charakteryzacja ANNE CATHRINE SAUERBERG zdjęcia MICHAŁ DYMEK

producent liniowy DEBORAH BAYER MARLOW producent wspierający LONE SCHERFIG KRISTINA BORJESON koproducent MADELEINE EKMAN

producenci MALENE BLENKOV MARIUSZ WŁODARSKI scenariusz MAGNUS VON HORN & LINE LANGEBEK reżyseria MAGNUS VON HORN

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content