Ruszył nabór na Dolnośląski Fundusz Filmowy

Fot. mat. pras.

Masz gotowy scenariusz filmowy? Marzysz o własnej produkcji kinematograficznej? Dolnośląskie Centrum Filmowe ogłasza nabór na XVIII Dolnośląski Fundusz Filmowy, który od 2008 roku wspiera interesujące projekty filmowe realizowane na Dolnym Śląsku.

Celem konkursu jest wyłonienie projektów: fabularnych, dokumentalnych i animowanych, a następnie dofinansowanie ich realizacji. Podstawowym kryterium udziału projektów filmowych w konkursie jest powiązanie produkcji filmowej z Dolnym Śląskiem poprzez miejsce realizacji filmu, jego tematykę, udział w jego realizacji twórców i podmiotów z terenu województwa dolnośląskiego oraz wysokość środków finansowych wydatkowanych w regionie.

W ostatnich latach Dolnośląski Fundusz Filmowy partycypował w produkcji takich tytułów jak: „Sonata” reż. Bartosz Blaschke, „Moje wspaniałe życie” reż. Łukasz Grzegorzek, „Powrót do tamtych dni” reż. Konrad Aksinowicz czy „Święty” reż. Sebastian Buttny. Dzięki dotychczasowym edycjom konkursu wkład koprodukcyjny otrzymało niespełna 100 filmów.

Wnioski można składać od 05.04.2024 do 23.04.2024. Wszystkie niezbędne informacje oraz dokumenty są dostępne na stronie: https://dcf.wroclaw.pl/produkcja/ogloszenie-naboru-na-dolnoslaski-fundusz-filmowy-2024/

Ewentualne pytania można kierować do Działu Produkcji Filmowej: tel. (71) 79 270 93 / fundusz.filmowy@dcf.wroclaw.pl.

Dolnośląskie Centrum Filmowe jest operatorem środków finansowych Samorządu Województwa Dolnośląskiego przeznaczanych na wspieranie produkcji filmowych związanych z Dolnym Śląskiem poprzez tematykę, twórców i miejsce realizacji.

Źródło: mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content