Nagrywanie ekranu w telefonie – najlepsze narzędzia

Foto: Mat. Pras.

Nagrywanie ekranu na telefonie daje możliwość tworzenia wideoporadników, udostępniania twoich osiągnięć w grach, jak również nagrywania prezentacji czy spotkań online. Dowiedz się, jak włączyć tę funkcję w swoim smartfonie. Poznaj najlepsze narzędzia do nagrywania ekranu na telefonie z systemem Android i iOS.

Jak włączyć nagrywanie ekranu na telefonie?

Zanim przejdziemy do omawiania konkretnych narzędzi, warto zacząć od podstaw. Oto krótki przewodnik, jak włączyć nagrywanie ekranu na telefonie dla systemu Android oraz iOS.

Włączanie nagrywania ekranu na telefonie z systemem Android

Dla użytkowników telefonów z systemem Android włączenie funkcji nagrywania ekranu może być nieco skomplikowane. Oto kilka kroków, które należy podjąć:

  1. Upewnij się, że twój telefon obsługuje nagrywanie ekranu. Nie wszystkie starsze modele z systemem Android mają wbudowaną odpowiednią funkcję, dlatego warto sprawdzić specyfikację swojego urządzenia.
  2. Przejdź do ustawień telefonu i wyszukaj „Opcje programisty”. W niektórych modelach ta sekcja może być ukryta i trzeba ją odblokować. W tym celu kilkukrotnie dotknij numeru wersji systemu Android w sekcji „Informacje o telefonie”.
  3. Po odblokowaniu „Opcji programisty” przejdź do ustawień programisty i włącz „Nagrywanie ekranu”.
  4. Teraz gdy funkcja jest włączona, możesz uruchomić nagrywanie, korzystając z odpowiedniej opcji lub skrótów klawiszowych. Dostęp do narzędzia do nagrywania ekranu może się różnić w zależności od marki i modelu telefonu.

Włączanie nagrywania ekranu na telefonie z systemem iOS

Dla użytkowników telefonów z systemem iOS włączenie funkcji nagrywania ekranu jest znacznie prostsze. Oto jak to zrobić:

  1. Przejdź do ustawień telefonu i wybierz „Centrum sterowania”.
  2. Kliknij opcję „Dostosuj elementy” i znajdź „Nagrywanie ekranu”.
  3. Dodaj opcję „Nagrywanie ekranu” do swojego Centrum sterowania za pomocą przycisku „+”.
  4. Dzięki temu, że funkcja została dodana, możesz uruchomić nagrywanie ekranu, otwierając Centrum sterowania i klikając ikonę „Nagrywanie ekranu”.

Najlepsze narzędzia do nagrywania ekranu na telefonach z systemem Android i iOS

Co zrobić, jeśli twoje urządzenie nie ma wbudowanej takiej opcji? Jak włączyć nagrywanie ekranu? Virgin Mobile, Play, Orange, Red Bull Mobile – bez względu na to, w jakiej sieci masz numer, możesz pobrać na telefon specjalne narzędzie. Wystarczy do tego twój internet mobilny i ściągnięcie aplikacji ze sklepu Google Play lub App Store. Poznaj najlepsze narzędzia do nagrywania ekranu na telefonach z systemem Android i iOS.

ApowerREC

ApowerREC to jedno z najpopularniejszych narzędzi do nagrywania ekranu na telefonach z systemem Android i iOS. Oferuje wiele funkcji, takich jak m.in. nagrywanie ekranu w wysokiej jakości, nagrywanie dźwięku czy tworzenie zrzutów ekranu. Aplikacja jest kompleksowa, łatwa w obsłudze i zapewnia płynne nagrywanie wideo bez zauważalnego spadku wydajności urządzenia.

AZ Screen Recorder

AZ Screen Recorder to kolejne popularne narzędzie do nagrywania ekranu na telefonach z systemem Android. Aplikacja oferuje wiele funkcji, takich jak nagrywanie wideo w wysokiej jakości, nagrywanie dźwięku z mikrofonu, tworzenie zrzutów ekranu i wiele więcej. AZ Screen Recorder również jest łatwy w obsłudze i zapewnia płynne nagrywanie bez opóźnień.

iOS Screen Recorder

Dla użytkowników telefonów marki Apple iOS Screen Recorder jest jednym z najlepszych narzędzi do nagrywania ekranu. Aplikacja ta oferuje wysoką jakość nagrywania wideo oraz łatwą obsługę. iOS Screen Recorder umożliwia nagrywanie ekranu z dźwiękiem z mikrofonu, co jest idealne do tworzenia wideoporadników czy prezentacji.

DU Recorder

DU Recorder to kolejne popularne narzędzie do nagrywania ekranu na telefonach z systemem Android. Aplikacja pozwala m.in. na nagrywanie wideo w wysokiej jakości, nagrywanie dźwięku z mikrofonu oraz edycję wideo. DU Recorder jest łatwy w obsłudze i umożliwia udostępnianie nagranych wideo bezpośrednio z poziomu aplikacji.

ScreenFlow

ScreenFlow to profesjonalne narzędzie do nagrywania ekranu na telefonach z systemem iOS. Ma wiele zaawansowanych funkcji, takich jak nagrywanie wideo w wysokiej jakości, edycja wideo, dodawanie efektów i wiele więcej. ScreenFlow jest idealny dla osób, które potrzebują możliwości bardziej zaawansowanej edycji wideo.

Artykuł zewnętrzny.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content