Inauguracja połączenia z Wrocławia do Helsinek

fot. Radio Rodzina

Wrocławski Port Lotniczy uruchomił letnią siatkę połączeń. Wśród nowości są bezpośrednie loty do Helsinek, które zainaugurowano 4 kwietnia. Połączenia z Wrocławia do stolicy Finlandii są realizowane codziennie z przewoźnikiem Finnair.

To dla nas powód do radości, jak również nagroda za ogromne zaangażowanie, jakim codziennie wykazują się pracownicy portu. W rozwijającej się we Wrocławiu siatce połączeń lot do Helsinek jest szczególnie cenny z kilku powodów. – zaznacza Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

– Finnair jest związany z Polską od ponad 50 lat i cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze usługi poza Warszawę, Kraków i Gdańsk o tętniący życiem Wrocław. – dodaje Arunas Skuja, dyrektor ds. rynku Finnair w Europie.

Z pierwszego lotu do Helsinek skorzystało kilkudziesięciu pasażerów. Wśród nich państwo Bożena i Daniel Sokołowscy z Łomnicy, którzy postanowili odwiedzić córkę.

W uroczystościach i wodnym salucie wzięli udział przedstawiciele zarządu lotniska, fińskiego przewoźnika oraz Finowie mieszkający na Dolnym Śląsku. Mówi Magda Makowska, gospodyni wioski lapońskiej Kalevala w Karkonoszach – to jedyne takie miejsce w Polsce.

Powodów by odwiedzić Helsinki i Finlandię jest kilka. Ze stolicy kraju połączeniami wewnątrzkrajowymi podróżni mogą dostać się do Rovaniemi, siedziby świętego Mikołaja w Laponii. Same Helsinki położone nad Bałtykiem są z kolei perfekcyjnym miejscem na odpoczynek w wolnej od tłumów i gorącego klimatu metropolii, w której atrakcje znajdą dla siebie miłośnicy unikalnej architektury.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content