Gorączka przedwyborcza we Wrocławiu.

fot. Radio Rodzina

Wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę. Będziemy w nich wybierać przedstawicieli do rad gmin, miast, powiatów, sejmików województw, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów. W piątek po północy zacznie obowiązywać cisza wyborcza. Za złamanie zakazu agitacji wyborczej grożą wysokie kary, nawet do miliona złotych grzywny.

Nadchodzące wybory są szczególnie ważne dla Wrocławia. Politycy Platformy Obywatelskiej poparli kandydaturę Jacka Sutryka w wyścigu o fotel prezydenta Wrocławia.

– Miasto potrzebuje dobrej współpracy i dobrych relacji. Byłem przy wyborach wszystkich prezydentów Wrocławia od 1990 roku. – mówi senator Grzegorz Schetyna.

Zdaniem Komitetu Wyborczego Konfederacja PJJ Bezpartyjni do Rady Miasta Wrocławia, magistrat potrzebuje zmian i otwarcia na dialog. Mówi Robert Grzechnik, kandydujący na urząd prezydenta/

Emocji nie brakuje także wśród mieszkańców. Mówią o miejscach wstydu poza ścisłym centrum.

Zapytaliśmy obecnie urzędującego prezydenta Wrocławia, czy jego zdaniem będzie druga tura.
-Nie, nie będzie. – odpowiada Jacek Sutryk.

Cisza wyborcza zacznie się w nocy z piątek na sobotę i potrwa do końca głosowania w niedzielę. Zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz konkretnych kandydatów czy list. Zakaz obowiązuje też w internecie.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content