Wrocław gotowy na wiosnę

Foto: Mat. Pras.

Wrocławianie uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, a przy tym dbać o swoje najbliższe otoczenie. Ekosystem, jak co roku, zaprasza do udziału w społecznych akcjach sprzątania świata.

Najchętniej sprzątaliśmy nabrzeża Odry i okoliczne tereny zielone – mówi Aleksandra Palus, rzecznik prasowy Ekosystem

W top 3 najchętniej wybieranych miejsc w ubiegłym roku znalazły się wały między Mostami Trzebnickimi i Warszawskimi, nabrzeże na Biskupinie między Aleją Wielkiej Wyspy a Jazem Opatowickim oraz Wzgórze Gajowe.

Mimo że międzynarodowa kampania sprzątania świata została zainicjowana w Australii ponad 30 lat temu, przyjęła się na tyle dobrze, że od lat tego typu akcje prowadzone są przez cały rok. 

Osoby zainteresowane organizacją akcji sprzątania świata w swojej okolicy mogą zgłaszać się do spółki Ekosystem za pośrednictwem maila: edukacja@ekosystem.wroc.pl. W wiadomości należy wskazać:

– termin sprzątania,

– orientacyjną liczbę osób uczestniczących w sprzątaniu,

– miejsce sprzątania i miejsce odbioru odpadów po zakończonej akcji. Co ważne, do miejsca odbioru musi prowadzić ogólnodostępna droga dojazdowa,

– osobę do kontaktu i numer telefonu kontaktowego.

Wykonawcy odpowiadający za realizację umów na odbiór i zagospodarowanie odpadów odbiorą zebrane śmieci ze wskazanego miejsca. Ekosystem poza zagwarantowaniem odbioru odpadów, udostępnia bezpłatne worki na odpady (na odpady zmieszane – worki czarne oraz selektywne: tworzywa sztuczne i metal – worki żółte, szkło – worki zielone, odpady zielone  – worki brązowe) oraz rękawice. W ustalonym terminie będą do odbioru w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Michalczyka 9 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-16:00).

Mat. Pras.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content