Rozliczy PIT w gminie Długołęka

Mat. Pras.

Remonty i budowy dróg, chodników, kanalizacji, oświetlenia, nowe i rozbudowane szkoły, sprawniejsza komunikacja, dostęp do kultury i edukacji. To tylko kilka obszarów, które wymagają ogromnych wydatków z budżetu gminy.

Na skróty i najprościej można powiedzieć, że pieniądze z podatku do Ciebie wrócą. Być może nie bezpośrednio do kieszeni, ale będziesz mogła/mógł je zobaczyć niemal codziennie.

Wielu użytkowników stron internetowych kojarzy obrazek często wykorzystywany w tzw. memach, (zabawnych obrazkach), na którym pewien mężczyzna, chcąc pokazać efekt łańcuchowy domina, ustawił klocki jeden za drugim. Pierwszy z nich był minimalnych rozmiarów, natomiast ostatni był w porównaniu do niego ogromny. Zachowując odpowiednie proporcje, doprowadził on do przewrócenia wszystkich klocków, trącając tylko ten pierwszy. Tu dochodzimy do analogii, bo podobnie jest z naszymi „PITami”. Jeśli zbierzemy do kupy kwoty z naszych deklaracji podatkowych, będziemy w stanie pchnąć do przodu naprawdę wielkie inwestycje. Dlatego „Dobry jest efekt domina, rozliczasz u siebie – rozwija się Twoja gmina.”

Według danych GUS w ostatnich 5 latach ponad 10 tys. osób wybrało gminę Długołęka jako swój nowy dom. Łącznie jest nas już ponad 43 tys. fantastycznych ludzi. Jest to niezwykły potencjał ludzki, ale i ogromne wyzwanie. Należy zapewnić dzieciom miejsca w szkole, przedszkolu czy żłobku, rozwijać komunikację oraz inwestować w szeroko pojętą infrastrukturę (kanalizację, drogi itp.).

Gmina Długołęka robi wiele, by każdy mieszkaniec był zadowolony i dumny z tego, że tutaj mieszka. Nieustannie trwają kolejne inwestycje. Wkrótce zostanie oddana do użytku nowa część szkoły podstawowej w Brzeziej Łące, rozbudowywana jest szkoła w Wilczycach, pozyskano działki pod budowę kolejnych placówek (Domaszczyn, Mirków).

Każda taka inwestycja wymaga ogromnych nakładów pieniężnych. Tutaj znów wracamy do tematu deklaracji podatkowej. Proszę pamiętać, że adres zameldowania nie ma znaczenia. Ważne jest, by wskazać miejsce swojego zamieszkania. Ruszyć swój element domina, który pchnie gminę w kierunku rozwoju.

Loteria Rozlicz PIT

Wzorem ubiegłego roku każda osoba, która rozliczy PIT w gminie Długołęka będzie miała szansę wygrać jedną z atrakcyjnych nagród rzeczowych. W ubiegłym roku 11 szczęśliwców wróciło z XX Dni Gminy Długołęka z nowym sprzętem elektronicznym. Więcej szczegółów już wkrótce!

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content