Nowy Szpital Onkologiczny – wirtualny spacer po szpitalu

Fot. mat. pras.

Powierzchnia 14 pełnowymiarowych boisk piłkarskich i objętość trzech Hal Stulecia – Nowy Szpital Onkologiczny, który powstanie przy ul. Kosmonautów, to największa inwestycja w zdrowie mieszkańców w historii samorządu województwa. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano wirtualny spacer ścieżką pacjenta po planowanym kompleksie.

Tworzymy największą w historii regionu inwestycję w ochronę zdrowia Dolnoślązaków! Gotowy jest już projekt Nowego Szpitala, teraz występujemy o pozwolenie na budowę. Po jego uzyskaniu jesteśmy gotowi niezwłocznie rozpocząć prace budowlane w terenie – mówi marszałek Cezary Przybylski.Zdrowie Dolnoślązaków jest dla mnie jako Marszałka Województwa priorytetem. Wszystkie ośrodki onkologiczne, które stworzyliśmy dotychczas w całym regionie – w Legnicy, Wałbrzychu, Jeleniej Górze będziemy nadal rozwijać – dodaje marszałek.

Za nami okres projektowania Nowego Szpitala Onkologicznego. Przeprowadzono go z użyciem najnowszych technik modelowania BIM – czyli przestrzennego przedstawienia informacji o budynku. Umożliwia ona dokładną koordynację procesów projektowych i realizacyjnych oraz znacznie ułatwia późniejsze zarządzanie inwestycją.

– Mieszkam obok placu budowy nowego szpitala, więc codziennie pilnuję i będę pilnował postępu prac na budowie. To ważna inwestycja, nie tylko ratująca życzę, ale też dająca  nadzieję tym, którzy na nowotwór zachorują.  Szeroki program profilaktyki, badań. Spory o szpital się nareszcie skończyły, teraz przechodzimy do fazy budowy, aby jak najszybciej można było leczyć pacjentów w komfortowych warunkach z najlepszym sprzętem i kadrą – dodaje Krzysztof Maj, członek zarządu województwa.

Działka, na której stanie szpital jest powierzchnią równa wrocławskiemu Parkowi Południowemu. W ostatnich miesiącach prowadzone były tam prace polegające na wykonaniu przesłon przeciwfiltracyjnych, zabezpieczających napływ wody podczas trwających prac archeologicznych.

Docelowo placówka będzie działała w ramach 9 unitów, obejmujących kompleksowe centra diagnostyki i leczenia Pacjenci będą mieli do dyspozycji 671 łóżek w pokojach jedno- i dwuosobowych. Szpital będzie dysponował 14 salami operacyjnymi, które umożliwią przeprowadzenie nawet 10 tys. zabiegów rocznie. Szpital został zaprojektowany tak, by zapewnić mieszkańcom regionu najwyższy poziom leczenia onkologicznego, hematologicznego i pulmonologicznego.

Otwarcie nowej placówki planowane jest w 2028 roku.

Źródło: mat. pras.

Wirtualny spacer po szpitalu:

Mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content