Wielki Poniedziałek – Jezus odwiedza przyjaciół w Betanii

Fot. http://www.niedowiarstwomoje.pl/dar-bliskosci-serca/

Wielki Tydzień to najważniejszy czas w kalendarzu liturgicznym. Za kilka dni rozpocznie się Triduum Paschalne, które przypomina o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa.

W Wielki Poniedziałek wsłuchujemy się w Ewangelię o namaszczeniu Jezusa w Betanii (J 12, 1-11). Liturgia Słowa przypomina też proroctwo z Księgi Izajasza, które mówi o Słudze Bożym, ofiarowanym za zbawienie świata. Tego dnia msze święte odprawiane są tak, jak w dni powszednie.

–Do Paschy pozostało jeszcze 6 dni. – słyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Czy Jezus wiedział, co go czeka? – Oczywiście, że wiedział. – mówi na naszej antenie ks. Andrzej Olejnik.

Triduum Paschalne i Wielkanoc obfitują w znaki i bogactwo liturgii. Dzieci patrzące na ciemnicę, krzyż, grób i procesję pytają „dlaczego”, a dorośli miewają trudności w rozmawianiu z dziećmi na temat męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Pomocą jest książka pt. „Małe opowieści na wielkie dni” autorstwa Kingi Rybarczyk, która przytacza teksty Ewangelii i teologiczne komentarze.

W tym roku święta Zmartwychwstania Pańskiego przypadają 31 marca.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content