Turystyka górska dla osób z niepełnosprawnością

fot. Radio Rodzina

Rok 2024 jest w naszym regionie rokiem gór otwartych dla wszystkich. Trwa konkurs dla organizacji pozarządowych na realizację wypraw górskich dla osób z niepełnosprawnością, wsparcie asystentów OzN, a także zakup niezbędnego sprzętu.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej. Zadania dotyczą turystyki górskiej osób z niepełnosprawnościami w 2024 roku.

Organizacje mogą aplikować o wsparcie w wysokości od 50 tys. do nawet 100 tys. zł. – mówi wicemarszałek województwa, Marcin Krzyżanowski.

–Jedną z osób, która skorzystała z takiego wsparcia, była moja córka. Mogłyśmy razem wyjechać do Zakopanego. – zaznacza pani Janina Radziszewska.

Andrey Tikhonov jest doktorem nauk o polityce, tłumaczem i maratończykiem. Jest też osobą niewidomą. Jak tłumaczy, wyjazd w góry rozwija w człowieku wiele obszarów. Kluczowe jest wsparcie asystentów.

Na Dolnym Śląsku przybywa organizacji dbających o potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Taką misję realizuje np. wrocławskie Stowarzyszenie Bonitum. Mówi Sabina Chudzińska.

Zgłoszenia przyjmowane są do 11 kwietnia poprzez stronę https://dolnoslaskie.engo.org.pl/konkursy-trwajace. Pula środków na ten cel wynosi 2 mln złotych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content