Wielkanocne Paczki Dobrych Relacji trafiły do pierwszych potrzebujących

Mat. Pras.

17 marca na stadionie Tarczyński Arena rozpoczęty został cykl świątecznych spotkań. W spotkaniu wzięły udział dzieci i rodziny wielodzietne oraz osoby starsze, samotne, niezaradne i zagrożone wykluczeniem społecznym z południowo-zachodniej części Wrocławia – w sumie 250 mieszkańców Wrocławia. Na uczestników, oprócz paczek żywnościowych i słodyczy dla dzieci, czekał posiłek oraz wiele atrakcji, a także punkt informacyjny zorganizowany przez Wrocławskie Mieszkania i Zarząd Zasobu Komunalnego.

W ciągu ostatnich kilku lat przekazaliśmy potrzebującym mieszkańcom już ponad 20 tysięcy paczek – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Robimy to, ponieważ widzimy Wrocław jako wspólnotę, która jest wrażliwa, pomocna i która zawsze zwraca uwagę na potrzeby drugiego człowieka. Cieszę się, że po raz kolejny możemy być razem.

Przed nadchodzącymi świętami do naszych klientów trafi ponad 1,5 tysiąca paczek o wartości ok. 200 tysięcy złotych. 1200 paczek to paczki żywnościowe, sfinansowane przez miasto, a przygotowane przez Wrocławską Spółdzielnię Socjalną. W paczkach znajdują się produkty żywnościowe takie jak konserwy mięsne oraz warzywne, olej, majonez, kawa, herbata, cukier, kakao a także czekolada, ciastka i babka świąteczna. W paczkach znajdują się także życzenia świąteczne od prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Dodatkowo miejskie spółki: Stadion Wrocław, Aquapark Wrocław, ZOO Wrocław, MPK Wrocław i WKS Śląsk Wrocław ufundowały 350 workoplecaczków wypełnionych rozmaitymi słodyczami – batonikami, żelkami, czekoladami – które otrzymują dzieci obecne na spotkaniach.

Staramy się, by te spotkania, które organizujemy już kolejny rok, nie były tylko rozdawaniem paczek, ale także możliwością spotkania się w większym gronie i świątecznej atmosferze – powiedział Andrzej Mańkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

– Chcemy by mieszkańcy mogli wziąć udział w dodatkowych aktywnościach oraz skorzystać z różnego rodzaju wsparcia, np. z punktów informacyjnych przygotowanych przez jednostki miejskie czy organizacje pozarządowe. Zdajemy sobie sprawę, że nowoczesne miasto, to nie tylko sprawna infrastruktura i liczne miejsca pracy, ale także system pomocy najbardziej potrzebującym członkom naszej wspólnoty – dodał Mańkowski. – Dziękujemy wszystkim za wsparcie tej inicjatywy.

Spotkanie na stadionie dało także naszym gościom możliwość spotkania się z przedstawicielami WKS Śląsk Wrocław. Wspólnie z prezydentem i przedstawicielami MOPS paczki rozdawali młodzi piłkarze: Jagoda Ostrowska, Martin Kuczkowski i Mikołaj Tudruj oraz trener Jacek Magiera.

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wesprzeć Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – mówił trener Jacek Magiera. Mamy nadzieję, że te paczki sprawią, że święta wielu osób będą bardziej udane.

Trenerowi Magierze wtórował Mikołaj Tudruj, który cieszył się, że piłkarze mogą wziąć udział w spotkaniu dla potrzebujących mieszkańców.

Bardzo nam miło kolejny raz włączyć się w akcję Paczki Dobrych Relacji. Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej i wszystkim zaangażowanym za zaproszenie do wspólnego działania. Cały klub – trener,  zawodnicy i zawodniczki, wszyscy jako Śląsk Wrocław chcemy wspierać dobre inicjatywy, a uśmiech najmłodszych to zawsze wyjątkowa, najpiękniejsza nagroda. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie dało dzieciom sporo radości – podsumował Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław

Na przybyłych gości czekał także poczęstunek – żurek, kawa i herbata ufundowane przez spółkę Catering Stadion oraz wspaniałe ciasta przygotowane przez Zespół Szkół Gastronomicznych z ulicy Kamiennej. Obie instytucje po raz kolejny wsparły wydarzenie organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Na dzieci natomiast czekało mnóstwo atrakcji, w tym warsztaty wielkanocne przygotowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, drobne upominki od MPK  Wrocław oraz, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków od Aquapark Wrocław, animacje przygotowane przez ZOO Wrocław oraz konkurencje sportowe przygotowane przez WKS Śląsk Wrocław. Atmosferę radości wprowadzały też liczne maskotki, które rozdawały drobiazgi, prowadziły zabawy i fotografowały się z dziećmi.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje aż siedem spotkań dla osób z różnych części miasta. Pierwsze z nich odbędzie się 17 marca, a ostatnie tuż przed świętami, 27 marca. Spotkania odbędą się w Centrum Kultury Agora przy ul. Serbskiej, OPT Zamek na Leśnicy, Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama przy ulicy Bolesława Krzywoustego,  Hali Grafit przy ulicy Namysłowskiej oraz w Dziennym Domu Pomocy Na Ciepłej w pobliżu wrocławskiego Aquaparku. Na dwa największe spotkania – na Tarczyński Arenie i w ZOO Wrocław zaprosiliśmy również dzieci z rodzin wielodzietnych i zastępczych. Wszystkim spotkaniom towarzyszy poczęstunek – żurek z dodatkami, ciasto, herbata, kawa. Są też warsztaty świąteczne oraz punkty informacje. Na spotkaniach z dziećmi organizatorzy przygotowują dodatkowo możliwość zwiedzania oraz konkurencje, zabawy i animacji.

Ze wsparcia korzystają rodziny wielodzietne, rodzice zastępczy, osoby starsze, samotne, niezaradne i w trudnej sytuacji finansowej.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content