Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Kołłątaja po remoncie zaprasza na zajęcia 

fot. Radio Rodzina

Bardziej komfortowa i bezpieczna, ale tak samo z twórczym klimatem – tak można określić odnowioną siedzibę Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Kołłątaja. Wrocławska placówka, po remoncie, wróciła do swojej pierwotnej lokalizacji. Już organizowane są w niej zajęcia.

– Wiemy, jak ważnym miejscem na edukacyjnej mapie Wrocławia jest MDK przy ul. Kołłątaja. Dlatego, jak zapewnialiśmy, powrót po niezbędnym remoncie do pierwotnej siedziby było tylko kwestią czasu. Wierzę, że dalej to miejsce będzie twórczą wizytówką naszego miasta. Placówką bliską wielu młodym wrocławiankom i wrocławianom – podkreśla Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Przez ostatnie ponad dwa lata – ze względu na konieczność przeprowadzenia prac remontowych w obiekcie – były one realizowane w 11 innych lokalizacjach.

– Jesteśmy już u siebie i teraz na nowo zapełniamy i organizujemy naszą placówkę – mówi Joanna Gawrońska, dyrektorka MDK przy ul. Kołłątaja.

I etap remontu, który przeprowadzony został w najstarszym na Dolnym Śląsku MDK-u, to przede wszystkim dostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych i przeciwpożarowych. Prace te były niezbędne, by nadal mogły się w nim odbywać zajęcia.
– Poprawa bezpieczeństwa i komfortu w obiekcie to był priorytet – tłumaczy Lidia Tania z Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Ewa Szczęch, z Departamentu Edukacji, podkreśla, że wszystkie Młodzieżowe Domy Kultury stanowią niezwykle istotny element na edukacyjnej mapie Wrocławia.

– Ja i moi koledzy czekaliśmy, kiedy wrócimy na Kołłątaja – podkreśla Karolina, która przez 3 lata uczęszcza na zajęcia teatralne.

Zapytaliśmy młodzież, jakie wrażenie wywarło na nich otwarcie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Kołłątaja, a także, dlaczego lubią uczestniczyć w zajęciach pozaszkolnych.

Budynek, w którym mieści się MDK im. Mikołaja Kopernika, powstał w 1860 r. i został ujęty w gminnej ewidencji zabytków. Młodzieżowy Dom Kultury istnieje tam od 1951 r.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content