Zakończenie sezonu na wrocławskich lodowiskach

Mat. Pras.

Na pożegnanie sezonu zimowego, dla wszystkich miłośników łyżwiarstwa, ale też dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji pojeździć na łyżwach, Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan przygotowało specjalną niespodziankę.

– Hucznie i tanio kończymy sezon na wrocławskich lodowiskach – mówi Maciej Moczko, rzecznik WTC Spartan.

– Tegoroczny sezon frekwencyjnie był naprawdę dobry – dodaje Maciej Moczko.

„TANIE ŚLIZGANIE” potrwa od 18 do 24 marca.  W tym czasie za bilet wstępu na lodowiska: Spiska, Wejherowska i Sukielicka wszyscy chętni (zarówno dzieci jak i osoby dorosłe) zapłacą jedynie 18 złotych za godzinę. Promocja będzie obowiązywała codziennie, łącznie z weekendem.

Zapraszamy wszystkich, ale szczególnie tych, którzy nie mieli jeszcze okazji w tym roku pojeździć na łyżwach na naszych lodowiskach. Albo mieli plany, ale się nie udało. To ostatni dzwonek, aby w tym sezonie złapać jeszcze trochę zimy, której tak mało mogliśmy doświadczyć w tym roku. – zachęca Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan sp. z. o.o.

Przypomnijmy, że sezon łyżwiarski rozpoczęliśmy 6 listopada tradycyjnie na dwóch lodowiskach przy ul. Spiskiej i Wejherowskiej. W grudniu Wrocław wzbogacił się o kolejne kryte, duże, sezonowe lodowisko na terenie torów wrotkarskich przy ul. Sukielickiej w parku Tysiąclecia. Jest to zadaszone lodowisko o wymiarach 50x25m. co daję łączną powierzchnię lodu 1245 mkw. Lodowisko jest doskonale przygotowane, otoczone szkłem ochronnym, z profesjonalnymi bandami i bramkami.W okresie wiosenno-letnim przestrzeń będzie otwartą halą wrotkarską. Zimą płyta mrożona jest i zamieniana w taflę lodu, z której korzystać może ok 200 łyżwiarzy. Budowa całego obiektu podzielona była na dwa etapy i trwała niecały rok. Cały obiekt wykorzystuje ekologiczne technologie. Ogrzewany jest za pomocą pompy ciepła, natomiast energię dostarczają panele fotowoltaiczne. Jest to już piąte lodowisko na mapie Wrocławia.

Cieszymy się, że na tym nowym lodowisku przy ul. Sukielickiej, dzięki wsparciu Gminy Wrocław i wspólnie wypracowanym rozwiązaniom, rozpoczęliśmy współprace z klubem hokejowym Wataha71, który w każdy poniedziałek prowadził szkolenia dla młodych adeptów tej najszybszej zespołowej gry sportowej jaką jest hokej na lodzie – mówi Maciej Moczko, rzecznik prasowy WCT Spartan sp. z. o.o.

Wzorem lat ubiegłych lodowiska otwarte były w tygodniu od godziny 16 do 22, a w weekendy od 8 do 22.W tygodniu z lodowisk, w ramach lekcji wf-u, korzystały dzieci z wrocławskich placówek oświatowych, które uczyły się i doskonaliły umiejętności jazdy na łyżwach pod okiem instruktorów. W minionej edycji z zajęć, prowadzonych w ramach miejskiego programu ,,Spartan dla szkół na lodowiskach” wzięło udział ok 50 tys. uczniów z ponad 50 szkół.

– Ogromnie cieszy fakt, że prowadzone przez nas zajęcia łyżwiarskie wpływają bardzo pozytywnie i zwiększają z roku na rok frekwencję na lekcjach wychowania fizycznego. Zajęcia z łyżwiarstwa są nie tylko rozwijające pod względem motorycznym, ale przede wszystkim to nowa dyscyplina, którą uczniowie mogą poznać i spróbować jej poza szkolną salą gimnastyczną. Dlatego młodzież chętniej uczestniczy w takich lekcjach – podkreśla Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan sp. z. o.o.

Tegoroczny sezon frekwencyjnie był naprawdę dobry. Łącznie, lodowiska odwiedziło ponad 180 tys. osób, sprzęt wypożyczyło ponad 90 tys. klientów. W półkoloniach zimowych, z łyżwami w tle, które organizowane były przy ulicy Wejherowskiej i Spiskiej wzięło udział ponad 200 dzieci z Wrocławia i okolic.

Na lodowiska wrócimy już w listopadzie.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content