Pomaga kobietom, które przechodzą okres leczenia nowotworu piersi

fot. Radio Rodzina

Wrocławska dermatolog i specjalistka medycyny estetycznej, dr n. med. Joanna Suseł, zainspirowana ostatnim kongresem IMCAS 2024 w Paryżu, przygotowała projekt „Onkoestetyka”. W jego ramach szuka 20 pacjentek po leczeniu nowotworu piersi, które chciałyby poprawić jakość skóry i podnieść swoją samoocenę.

–Chciałabym pomóc bezpłatnie kobietom, które przechodzą trudny okres zmagania się z leczeniem nowotworu piersi. Wycięcie chirurgiczne często poprzedzone jest chemioterapią, stan skóry ulega pogorszeniu. Są zabiegi, które można wykonywać np. 3-6 miesięcy po zakończeniu leczenia. – tłumaczy dr Joanna Suseł.

Badania kliniczne pokazują, że ok. 30% kobiet przechodzących przez leczenie onkologiczne, ma bardzo duży problem ze stresem związanym z wyglądem zewnętrznym.

– Nie powinniśmy się wykluczać ze społeczeństwa ze względu na to że źle wyglądamy, że mamy podkrążone oczy, że włosy nam wypadły. – dodaje doktor, dodając że akcja jest całkowicie nieodpłatna i ma charakter wspierający zdrowie kobiet.

Po przeprowadzonej terapii, pacjentki znowu wypełnią ankietę jakości życia. Wyniki mogłyby posłużyć m.in. do stworzenia artykułu w czasopiśmie naukowym.

Osoby chętne do udziału w projekcie mogą się zgłosić mailowo, telefonicznie lub poprzez Instagram. Więcej informacji: http://jmsuselclinic.pl/kontakt/. Mogą to być zarówno mieszkanki Dolnego Śląska, jak i spoza regionu (zabiegi będą wykonywane w klinice we Wrocławiu).

Rozmowa z dr Joanną Suseł z JM Suseł Clinic już 8 marca w Dzień Kobiet, emisja po godz. 14:10.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Dr n. med. Joanna Suseł, dermatolog

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content