Wrocławskie Inwestycje: Zbliża się koniec przebudowy ul. Pomorskiej i pl. Staszica

fot. Radio Rodzina

Pod koniec maja 2024 r. ma zakończyć się przebudowa ul. Pomorskiej we Wrocławiu. Obecnie trwają tam prace związane z nową nawierzchnią jezdni i instalacją torowiska. Mieszkańcy zyskają nowe przejścia dla pieszych (np. przy ul. Kaszubskiej), drogi rowerowe, a w pobliżu kościoła na wysokości pl. Strzeleckiego będą montowane dawne ślady kolejki wąskotorowej.

– Jesteśmy na bardzo zaawansowanych pracach na ul. Pomorskiej, na wielu zakresach. To bardzo duże zadanie inwestycyjne miasta, współfinansowane z Polskiego Ładu (podobnie jak inwestycja TAT realizowana na Jagodnie) –zaznacza Krzysztof Świercz, rzecznik Wrocławskich Inwestycji.

Prace trwają od 2022 roku i obejmują kompleksową przebudowę infrastruktury zarówno na ul. Pomorskiej, jak i dużej części pl. Staszica. To inwestycja kluczowa dla mieszkańców Nadodrza, a także północnych rejonów Wrocławia, którzy dojeżdżają do centrum.

– Dzisiaj prowadzimy zaawansowane prace drogowe i sieciowe na wysokości placu Strzeleckiego, tam przebudowujemy kanalizację sanitarną, sprawy wodociągowe na dość dużej głębokości. Wykonawca będzie przygotowywał się teraz do kolejnych prac związanych z budową nawierzchni: jezdni, torowiska. Powstają cały czas nowe chodniki, na całej trasie działa już nowe oświetlenie. – dodaje K. Świercz.

Przy realizacji pojawiło się 21 dodatkowych zadań. Koszty prac całej przebudowy wzrosły z 66 do ponad 80 mln zł.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content