Najnowsza książka ks. Aleksandra Radeckiego. Mówi o przygotowaniu na odejście

Na zdj.: Ks. Paweł Cembrowicz i ks. Aleksander Radecki, marzec 2024

„Ars moriendi – ars vivendi. Podręcznik dobrej śmierci” to najnowsza publikacja cenionego wrocławskiego spowiednika i ojca duchownego, ks. Aleksandra Radeckiego. Książki będą do nabycia w kiosku Katedry Wrocławskiej jako cegiełka na rozpoczynający się remont zabytkowych organów.

Skąd pomysł na taki podręcznik? To wyjaśnia sam autor.

Ks. Aleksander Radecki na ponad 300 stronach pisze o tym, dlaczego i jak człowiek powinien być przygotowany na śmierć, a także jak towarzyszyć chorym oraz umierającym w odchodzeniu. Sam przechodził chorobę i wiele czasu spędził w szpitalu. Wpływ na powstanie książki miało również osobiste doświadczenie – śmierć mamy i najbliższych z rodziny.

Autor zrezygnował z honorarium. Jestem wdzięczny za współpracę. – zaznacza ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz Katedry we Wrocławiu.

Książki „Podręcznik dobrej śmierci” ukazały się nakładem Wydawnictwa Fundacji Świętego Jana Chrzciciela w liczbie 2 tys. egzemplarzy. Będą dostępne w Kiosku Katedry Wrocławskiej, a środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na prace remontowe świątyni.

Zapraszamy na rozmowę w czwartek 7 marca w audycji Dziś w Kościele po godz. 13:10.

Dla Słuchaczy Radia Rodzina mamy niespodziankę. 5 egzemplarzy z podpisem ks. Radeckiego!

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content