„128. Antykabaret Dobry Wieczór z Girls On Fire SIŁA KOBIET” w Trzebnicy

Mat. Pras.

Antykabaret Dobry Wieczór we Wrocławiu powstał z potrzeby spotkania z żywym człowiekiem. Mimo obaw o ekspansję internetu i czatów wideo od samego początku dążyliśmy do tego, by Antykabaret był salonem ukochanej cioci, gdzie spotykamy się wspólnie i dzielimy się emocjami. To ukłon w stronę kabaretu literackiego o klasycznym układzie rewii, gdzie występ następuje po poprzednim i oba komplementują się nawzajem. Antykabaret to dom piosenki i monologu. Ta równowaga jest widoczna od pierwszego programu, który objawił się 13 lutego 2011 roku.

W Antykabarecie od samego zarania wartością najwyżej cenioną nie był dowcip, witz, żart, skecz a raczej talent towarzyski występujących i atmosfera piwnicznych goguette. Może dlatego przez tych czternaście lat Antykabaret współtworzą i piosenkarze i wykładowcy akademiccy, dziennikarze i nauczyciele, aktorzy i inżynierowie. Może dlatego przyjęliśmy za motto słynny wrocławski neon, który obiecuje wysiadającym na dworcu Wrocław Główny, że spędzą „Dobry wieczór we Wrocławiu”.

Do tej pory za nami 127 takich „Dobrych Wieczorów”. Obok uznania Widzów, zostaliśmy także dostrzeżeni przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego i realizujemy Antykabaret w ramach zadania publicznego. Postanowiliśmy więc kolejne dobre wieczory spędzić w innych cudownych miastach Dolnego Śląska.

8 marca zawitamy do Trzebnicy i wystąpimy na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sztuki o godz. 19.00. Liczymy na to, że 128. Antykabaret będzie naszym wspólnym Dobrym Wieczorem. A ponieważ 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet, zaprezentujemy bardziej kobiece oblicze Antykabaretu.

Girls on Fire, to trzy niezwykle utalentowane wokalistki, niezwykłej urody i wdzięku. Połączyło je wspólne zainteresowanie muzyką, teatrem, musicalem. Początkiem ich wspólnej kariery był m.in. udział w finałach III edycji X Factor.

W czerwcu 2018 utworem „Siła kobiet” zespół zdobył Karolinkę, główną nagrodę im. Anny Jantar w Koncercie Debiuty podczas 55 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz prestiżową nagrodę SAWP dla Najlepszego Wykonawcy w Konkursie Debiuty 2018. W 2019 statuetka Karolinka została zlicytowana podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Każda z członkiń zespołu kontynuuje także karierę solową, dlatego na repertuar programu „128. Antykabaret Dobry Wieczór z Girls On Fire SIŁA KOBIET” złożą się piosenki wspólne, ale także każda z Pań zaprezentuje własne utwory.

Dla zrównoważenia występów muzycznych w wykonaniu Pań, męska część Antykabretu posłuży się monologami lub elementami stand-upu. Nie wykluczamy, że Panowie ujawnią wreszcie swoje głęboko skrywane pierwiastki żeńskie.

Łukasz Iwaniuk – Chiropterolog, czyli badacz nietoperzy z Wrocławia, który: uczy biologii w licznych szkołach; wykłada o przyrodzie we Wrocławskim Instytucie Kultury oraz w Kolektywie Macondo; prowadzi Dyskusyjny Klub Filmowy w CKAiIL Czasoprzestrzeń; zgłębia tajemnice ziół i opowiada o nich w filmach na stronie firmy Verbena; zaczynał przygodę ze sceną w kabarecie Neo-Nówka; a w Antykabarecie dzieli się z widzami ekstranowinami ze świata przyrody.

Ścibor Szpak – Doktor absurdu. Wrocławsko-krakowski komik określający się hasłem – „stand up dla przeciwników stand upu i kabaret dla znudzonych kabaretem”. Laureat największych polskich festiwali kabaretowych, tekściarz, twórca piosenek. Zawodowy dyrektor kreatywny w agencji reklamowej – we Wrocławiu odcisnął wyraźne piętno, wprowadzając do miasta w 2005 roku krasnoludki. 

Niczym zawiadowca stacji, ruchem kierował będzie Marek Kocot, wrocławski aktor, ojciec założyciel Antykabaretu Dobry Wieczór we Wrocławiu.

Zapraszamy na „128. Antykabaret Dobry Wieczór z Girls On Fire SIŁA KOBIET”. Wstęp wolny!

Antykabaret współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content