Europoseł Anna Zalewska: Łukasz Kasztelowicz jest zdeterminowany w walce o urząd prezydenta Wrocławia. Potrafi rozmawiać z każdym

Źródło: Mat. Pras. Anny Zalewskiej, europoseł z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, PE.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Wrocławia w nadchodzących wyborach samorządowych został Łukasz Kasztelowicz, radca prawny, wrocławianin, prezes WFOŚiGW we Wrocławiu. O jego kandydaturze, środkach z KPO, proteście rolników i Nowym Ładzie rozmawiamy z europosłanką Anną Zalewską (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy).

-Łukasz Kasztelowicz jest zdeterminowany w walce o urząd prezydenta. Potrafi rozmawiać z każdym. Jest zielonością właściwie rozumianą, wie co oznacza chronić środowiska oraz, że nie może to się przełożyć na kieszenie obywateli – mówi europoseł Anna Zalewska.

-Mieszańcy chcą się czuć zaopiekowani bez względu na swoje poglądy, dodaje.

137 mld euro z Krajowego Planu Odbudowy i polityki spójności ma trafić do Polski. Jest oświadczenie Komisji Europejskiej, w którym wskazuje, że likwidacja Izby Dyscyplinarnej ustawą prezydencką załatwiła temat praworządności. Środki były blokowane zatem bez powodu – mówią politycy PiS.

-To działanie polityczne – tak o odblokowaniu środków z KPO mówi eurodeputowana.

Kamieniem milowym było wygranie wyborów przez Donalda Tuska

6 mln euro ma trafić do Polski w ramach środków z KPO. Czy był układ na linii PO – Unia Europejska, gdyż żadna uchwała nie została przyjęta, którą chciała Bruksela? Pytamy Annę Zalewską.  -Cel był jeden, żeby Donald Tusk wygrał wybory.

Nie pozwolimy, by stała się krzywda naszym rolnikom

W Europie trwają protesty rolników, którzy sprzeciwiają się polityce UE i zapisom Nowego Ładu, chcą także uszczelnienie granic przed napływem produktów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz obronę hodowli zwierzęcej w Polsce.

Anna Zalewska jest członkinią Komisji Środowiska. Nasi politycy przestrzegali przed tymi zapisami – mówiła.

Zdaniem eurodeputowanej cały Nowy Ład powinien trafić do kosza.

Europoseł Anna Zalewska bierze udział w protestach rolników.

15 września ubiegłego roku polski rząd wydał rozporządzenie, które nałożyło embargo na produkty zbożowe importowane z Ukrainy.

We wtorek lub w czwartek z rolnikami ma spotkać się premier Donald Tusk.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content