M. Błaszczak: Ministerstwo rolnictwa to resort lenistwa i hipokryzji!

fot. Prawo i Sprawiedliwość

Nie ma porozumienia z rolnikami, a protesty zaostrzają się. Politycy PiS w tym były szef MON-u – Mariusz Błaszczak odwiedzili Ministerstwo Rolnictwa, by sprawdzić działania resortu w rozwiązaniu kryzysu. – Ministerstwo rolnictwa to resort lenistwa. – PiS nie odpuściło Wrocławia. – Kontrakty z Koreą Południową są zagrożone, -Prof. Nowak jest autorytetem w kwestii historii. a nie polityki – Jestem politykiem doświadczonym i ambitnym, ale za wcześnie ws. startu w wyborach prezydenckich – mówił Mariusz Błaszczak, były szef MON. Z byłym szefem resortu poruszyliśmy sprawę polityki obrony i bezpieczeństwa naszego kraju.

 – Ministerstwo rolnictwa to ministerstwo lenistwa – mówił w „Porannym Gościu” Mariusz Błaszczak – były minister Obrony Narodowej.

– Najważniejsze jest obnażenie hipokryzji i gry na czas ministerstwa rolnictwa. Rolnicy usłyszeli o okrągłym stole, a tu nie ma na co czekać.

Wczoraj premier D. Tusk powiedział, że „nie możemy wykluczyć rozszerzenia zakazu dotyczącego ukraińskiego ziarna również na inne produkty, jeśli Unia Europejska nie zadziała”. 

Rolnicy zapowiadają dalsze zaostrzenie protestów w całej Polsce, w tym blokady wjazdów do Wrocławia. Od dziś będą manifestować w kilkunastu miejscach na Dolnym Śląsku.

Błaszczak o wysyłaniu wojsk na Ukrainę: UE w tym Polska nie powinna tego robić

Toczy się gorąca dyskusja w Paryżu wokół wysłania wojsk NATO na Ukrainę

Czy kraje zachodnie, Unia Europejska, w tym Polska powinne wysłać swoich żołnierzy do Ukrainy, czy też wypowiedź Macrona była na wyrost?

-UE w tym Polska nie powinna tego robić. Trzeba to odbierać w kontekście wyborczym we Francji

Premier Donald Tusk mówił, że „Polska nie rozważa wysyłania żołnierzy na Ukrainę”, także kanclerz Niemiec Olaf Scholz odrzucił rozważany przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona pomysł wysłania zachodnich wojsk na Ukrainę. „Nie będzie żadnych żołnierzy na ukraińskiej ziemi, wysłanych przez państwa europejskie”.

Kontrakty z Koreą Południową są zagrożone

Byłego szefa MON pytaliśmy także o polską politykę, a także o wycofanie się z kontraktów zbrojeniowych.

Na jaki obszar powinniśmy wzmacniać, gdzie należy zwiększyć nasz potencjał obronny ? -Najważniejsza jest artyleria, mówi Błaszczak.

Polska przekazuje 4 proc. PKP na obronność.

Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak – Kamysz mówi o gigantycznych zaniedbaniach MON za rządów M. Błaszczaka. Jak to jest możliwe Strategia Bezpieczeństwa Narodowego była oparta na założeniach sprzed rosyjskiej inwazji?

Prof. Nowak jest autorytetem kwestii historii. nie polityki

Czy prezes Jarosław Kaczyński powinien pójść na emeryturę? Czy premier Mateusz Morawiecki jest szykowany na urząd prezydenta RP – te pytania zadaliśmy w kolejnej części rozmowy.

Prof. Andrzej Nowak apeluje do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, by ustąpił, bo nie poradził sobie w starciu z Donaldem Tuskiem. Czy zatem szef największej opozycyjnej partii powinien pójść na emeryturę? – Prof. Nowak jest autorytetem w kwestii historii. nie polityki.

Prawo i Sprawiedliwość nie odpuściło Wrocławia – te słowa padły w odpowiedzi na pytanie, dlaczego jeszcze PiS nie ma kandydata na urząd Wrocławia i czy odpuściło stolicę Dolnego Śląska.

Rozmowę skończyliśmy na pytaniu czy Mariusz Błaszczyk będzie ubiegał się o urząd prezydenta? – Jestem politykiem doświadczonym i ambitnym, ale za wcześnie, by snuć dywagacje nt. startu w wyborach prezydenckich.

Tobiasz Bocheński mówił, że wielu liderów na prawicy, którzy mogą spokojnie ubiegać się o ten urząd jak np. Mariusz Błaszczak, Beata Szydło czy Elżbieta Witek. Gdybym ja miał wystawiać kandydata premier Błaszczak byłby bardzo dobrym kandydatem – mówił gość RMF.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content