Jubileusz 25-lecia współpracy Dolnego Śląska i Saksonii

fot. Radio Rodzina

W biurze regionalnym Dolnego Śląska w Dreźnie odbyło się uroczyste podsumowanie lat współpracy naszego regionu z Saksonią. Zapowiedziano kontynuację współpracy, a na ręce Marszałka Dolnego Śląska premier Saksonii złożył zaproszenie, by dołączyć do sieci regionów produkcji półprzewodników.

– Bilans wieloletniej współpracy między regionami jest pozytywny. – zaznacza Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

Premier Saksonii, Michael Kretschmer podkreślił, że jest pod wrażeniem rozwoju Dolnego Śląska, nowych inwestycji, elektryfikacji sieci kolejowej czy efektywnego wykorzystywania środków unijnych.

Jakie będą następne kamienie milowe współpracy? M.in. wprowadzenie ułatwień dla kierowców przekraczających granice. Mówi Krzysztof Maj, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Partnerstwo regionów w perspektywie lat przynosi korzyści gospodarcze, intelektualne oraz społeczne. – Dzielą nas granice, one nie są już tak ostre jak były po przystąpieniu Polski i Czech do Unii Europejskiej, ale problemy na pograniczu są podobne. – dodaje marszałek Przybylski.

Porozumienie o współpracy między Dolnym Śląskiem a Saksonią podpisano w 1999 roku, za kadencji pierwszego marszałka województwa, śp. Jana Waszkiewicza.

Marszałkowie Dolnego Śląska przeprowadzili rozmowy w gabinecie premiera Saksonii, następnie odbyła się konferencja prasowa z udziałem polskich i niemieckich dziennikarzy. Porozumienie o współpracy ziem Dolnego Śląska, Saksonii oraz Kraju Libereckiego zostanie zawiązane 21 marca w Zgorzelcu-Goerlitz.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content