Za tydzień X Dolnośląski Kongres Samorządowy

fot. Radio Rodzina

Pod hasłem „Dynamiczny region-nowoczesny samorząd” odbędzie się już 10. edycja Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. Co roku wydarzenie gromadzi kilka tysięcy uczestników ze świata polityki, mediów, nauki, biznesu, a także organizacji pozarządowych oraz licznych ekspertów.

-To wydarzenie pozwala na spotkanie samorządowców i polityków, by rzetelnie porozmawiać. mówi Krzysztof Maj – członek zarządu województwa dolnośląskiego.

-Kongres jest ponad podziałami politycznymi, zaznacza Krzysztof Maj.

Wydarzenie odbędzie się 5 marca 2024 roku na Tarczyński Arena we Wrocławiu. 

Dolnośląski Kongres Samorządowy to wyjątkowa okazja do wymiany myśli i idei dotyczących funkcjonowania lokalnych samorządów. Motywem przewodnim tegorocznej edycji są wyzwania stojące przed samorządami w najbliższej przyszłości. To kwestie niezwykle istotne, szczególnie w kontekście zmieniającej się rzeczywistości w naszym kraju i jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Dynamiczny rozwój Dolnego Śląska jest szeroko komentowany w Polsce. Wiele realizowanych w naszym regionie inicjatyw stanowi wzór wykorzystywany następnie w innych regionach. To niespotykany w skali kraju projekt rewitalizacji i przywracania połączeń kolejowych na nieczynnych liniach, a także zakup najnowocześniejszych pociągów dla Kolei Dolnośląskich. Dlatego właśnie podczas kongresowych debat uczestnicy skupili się na najaktualniejszych tematach. Znalazły się wśród nich dyskusje o kondycji i znaczeniu samorządu w rozwoju kraju, rewolucji transportowej, czy konieczności transformacji energetycznej Dolnego Śląska.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content