Prokurator Ewa Wrzosek: Będę protestować przeciwko wykorzystywaniu prokuratury do celów politycznych

archiwum prywatne Ewa Wrzosek

Prokurator Ewa Wrzosek była jednym z kandydatów na prokuratora krajowego. Wiele wskazuje na to, że to Dariusz Korneluk będzie prokuratorem krajowym – ogłosił minister Adam Bodnar. O konkursie, zmianach w wymiarze sprawiedliwości, systemie Pegasus rozmawiamy w audycji „Poranny Gość”.

-Nie jestem rozczarowana decyzją rozstrzygnięcia konkursu. Liczyłam na wygraną. Mamy podobną wizję prokuratury z Dariuszem Kornelukiem. Prokuratura będzie w dobrych rękach – mówiła prokurator Ewa Wrzosek.

Prokurator odwołała się także do opinii śledczych, że wybór Korneluka oznacza czas ostrych rozliczeń w prokuratorze.

-Wszystko będzie odbywało się transparentnie. Rozliczenia są konieczne. Prokurator generalny Ziobro jednoosobowo nie popsułby prokuratury sam – zaznacza.

W świetle prawa prokuratorem krajowym dalej jest Dariusz Barski.

Ruszyła komisja śledcza ds. Pegasusa. Zbigniew Ziobro znalazł się na liście świadków, którzy mają być przesłuchani przez komisję.

Czy powinna ona przesłuchać byłego ministra Zbigniewa Ziobro, pomimo choroby? Pytamy prokurator. – Stan zdrowia nie jest przesłanką, która może skutkować, że ktoś się nie zjawi na wezwanie organu ścigania. Jest przewiedziona możliwość przesłuchania w szpitalu, dodaje.

Będę protestować przeciwko wykorzystywaniu prokuratury do celów politycznych. Będę krytycznie odnosić się do osób, które obecnie sprawują władzę

-Jestem prokuratorem od 30 lat. Przez te lata wypowiadałam się za niezależnością prokuratorów, przeciwko działaniom Zbigniewa Ziobro, jej skrajnemu upolitycznianiu. To w żaden sposób nie wpłynie na moje zachowanie. Obiecuję, będę krytycznie odnosić się do osób, które obecnie sprawują władzę, jeśli będziemy mieć do czynienia z zakusami polityków na prokuraturę, wykorzystywania jej do własnych celów – to będę protestować – mówi „Poranny Gość”.

Nazwisko prokurator Ewa Wrzosek stało się głośne w związku z wszczęciem przez nią śledztwa w sprawie wyborów w 2020 r. w czasie pandemii koronawirusa.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content