Prezydent J. Sutryk: Michale, jeśli mnie słyszysz jestem gotowy na współpracę

fot. Patrycja Jenczmionka

Nie ma decyzji Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej ws. poparcia dla Jacka Sutryka na urząd prezydenta Wrocławia. Poparcia nie otrzymał także szef dolnośląskich struktur PO – poseł na Sejm Michał Jaros, który nie jest oficjalnym kandydatem. O wyborach samorządowych, wizycie w Warszawie, nowych liniach tramwajowych, terenach zielonych, rankingu „European Cities & Regions of the Future”, 2 latach pomocy dla Ukrainy oraz meczu Lech Poznań – Śląsk Wrocław rozmawiamy z prezydentem Jackiem Sutrykiem.

-Nie wydarzyło się nic, co miałoby przekreślić współpracę z PO. Prowadzę dalej rozmowy ws. poparcia dla swojej kandydatury. Temat nie jest zamknięty. Zapraszam do współpracy posła Michała Jarosa. Michale, jeśli mnie słyszysz jestem gotowy na współpracę – tymi słowami zwrócił się na antenie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk do szefa dolnośląskich struktur.

-Trudno mi oceniać indywidualne decyzje. Nie wiem, czy to jest głos całego środowiska PO – mówi o rezygnacji Renaty Granowskiej z funkcji wiceprezydenta Wrocławia.

Prezydenta Jacka Sutryka pytaliśmy także, jaką decyzję podjąłby, gdyby premier Donald Tusk poprosiłby go o rezygnację z kandydowania na urząd prezydenta Wrocławia. – W pierwszej kolejności jestem lojalny wobec mieszkańców, zaznacza gospodarz stolicy Dolnego Śląska.

Z prezydentem rozmawiamy także o nowych liniach tramwajowych. Prezydent zapowiedział m.in. tramwaj na Swojczyce, Klecinę i Jagodno.

W audycji „Poranny Gość” poruszyliśmy tematy: 150 ha terenów zielonych, ranking „European Cities & Regions of the Future”, 2 lata pomocy dla Ukrainy oraz mecz Lech Poznań – Śląsk Wrocław. Dla trójkolorowych prezydent Jacek Sutryk w najbliższym starciu przewiduje 3:1.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content