Starosta Powiatu Wrocławskiego: Liczę na to, że rolnicy osiągną swój zamierzony cel, a protesty się zakończą

Roman Potocki – starosta Powiatu Wrocławskiego / Fot. Radio Rodzina

–Wspieram rolników, z drugiej strony nie chcę się wśród nich pokazywać z prostej przyczyny: są wybory. – mówi na antenie Radia Rodzina starosta Powiatu Wrocławskiego, Roman Potocki. W starostwie odbyły się spotkania zespołu zarządzania kryzysowego. Za nami też posiedzenia u wojewody, na którym wystosowano apel o zwiększenie liczby połączeń kolejowych na czas protestu rolników (do 27 lutego).

O bieżącej sytuacji i ocenie strajku rolników mówi starosta Roman Potocki.

Mieszkańcy gmin należących do powiatu wrocławskiego, korzystają w ostatnich dniach z dojazdu do pracy lub szkoły pociągiem. – dodaje starosta.

Na Dolnym Śląsku, jak i w całej Polsce, trwają strajki rolników. Dotyczą one sprzeciwu wobec polityki Unii Europejskiej i napływowi zboża oraz towarów z Ukrainy. Częściowo blokowane są drogi powiatowe, wojewódzkie i krajowe. Utrudnienia wokół Wrocławia występuję m.in. w Bielanach Wrocławskich oraz przy rondzie w Kiełczówku.

Naszym gościem jest Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki, z którym rozmawiamy o bieżących inwestycjach, działaniach edukacyjnych i profilaktyce w ramach polityki zdrowotnej. Emisja we wtorek 20 lutego po godz. 16:10.

Posłuchaj:

Cz. 1. Priorytety w budżecie na rok 2024

Cz. 2. Finał trzeciej edycji „Klubu Młodego Przedsiębiorcy”

Cz. 3. Spotkania rad Powiatu Wrocławskiego, strajki rolników

Rozmawiała Daria Detlaf

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content