Prof. Jan Miodek i lekarze z USK we Wrocławiu zachęcają do badań

fot. Radio Rodzina

Choroby onkologiczne układu pokarmowego są jednym z największych wyzwań w medycynie. Dlatego tak ważne jest ich zapobieganie, a w przypadku zdiagnozowania szybkie podjęcie leczenia. Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu prowadzi kampanię informacyjną, a jej gościem specjalnym został językoznawca i wrocławianin, prof. Jan Miodek.

O celach akcji mówi Radiu Rodzina prof. dr hab. Wojciech Kielan, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej szpitala uniwersyteckiego we Wrocławiu.

Badania przesiewowe pozwalają wykryć nowotwór jelita grubego na wczesnym etapie. – tłumaczy dr n. med. Jarosław Wierzbicki, kierownik Pracowni Endoskopowej w USK we Wrocławiu.

Do udziału w profilaktyce zachęca prof. Jan Miodek, wrocławianin i językoznawca. Tłumaczy źródłosłów słowa „profilaktyka” i mówi o swoim udziale w kampanii.

W ramach akcji w szpitalu przy ul. Borowskiej osoby po 50. r. życia roku mogą wykonać bezpłatną (w ramach umowy z NFZ) kolonoskopię. Czas oczekiwania wynosi mniej niż miesiąc.

A gdy już dojdzie do rozpoznania choroby, pacjent może zdecydować, czy chciałby podjąć leczenie operacyjne z użyciem robota Da Vinci najnowszej generacji. Tak było w przypadku pana Piotra z Kotliny Kłodzkiej, który zachorował i przeszedł już zabieg.

Klinika w ramach kampanii społecznej „Robot nie rak” zachęca do badań profilaktycznych i rozważenia wykonania operacji właśnie tą metodą. Więcej informacji pod dedykowanym numerem telefonu: tel. 789 044 288.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content