Zauważyć bliźniego w potrzebie

fot. Radio Rodzina

Wrocławska Caritas zaprasza do udziału w wielkopostnych dziełach miłosierdzia. We wszystkich parafiach archidiecezji wrocławskiej przygotowano skarbonki z ćwiczeniami duchowymi, a także baranki, paschaliki i Torby Miłosierdzia. Zebrane środki zostaną przekazane na ubogich oraz potrzebujących.

– Post, modlitwa i jałmużna to trzy filary rozpoczynającego się Wielkiego Postu. – wyjaśnia ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Nowością w tym roku są skarbonki, na których wydrukowano ćwiczenia duchowe. Mają one pomóc w refleksji nad swoim życiem i czy potrafimy zauważyć bliźniego. – dodaje rzecznik Paweł Trawka.

Skarbonki na jałmużnę są już do odbioru w parafiach. Tradycyjnie będzie można je złożyć w Niedzielę Miłosierdzia. Połowa środków trafi na potrzeby parafii, a druga połowa na podopiecznych Caritas.

– Mamy jeszcze takie akcje jak Talent Miłosierdzia. Chodzi o przygotowanie paczki z żywnością dla osób potrzebujących. – tłumaczy ks. Amrogowicz.

Tylko w zeszłym roku w Wielką Sobotę wydano ok. 800 paczek dla potrzebujących. Caritas prowadzi też jadłodajnię przy ul. Słowiańskiej we Wrocławiu, z której korzysta 500-600 osób dziennie.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content