Wyślij pączka do Afryki

fot. Patrycja Jenczmionka

Co roku bracia Kapucyni organizują akcję pomocy misjom „Wyślij pączka do Afryki”. Zebrane w czasie inicjatywy środki są przeznaczane na budowę studni, szkół, przedszkoli i kaplic.

-Chcemy kontynuować projekty pomocy ludziom najuboższym na tym świecie. Przez ręce naszych misjonarzy możemy spełnić dobre uczynki: dać pić spragnionym i nakarmić głodnych. Chcemy namówić wszystkich chrześcijan do tego, aby zamiast celebrować tłusty czwartek i zajadać się pączkami, podzielili się z potrzebującymi, ubogimi w Afryce, mówi br. Jerzy Steliga OFM, Sekretarz Misyjny w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej, który przez 15 lat pracował na misjach w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej.

Bracia kapucyni pomagają głodującym dzieciom i ofiarom wojny. Projekty, które udało się zrealizować w ubiegłym roku można zobaczyć na stronie www.pączek.kapucyni.pl.

Bracia kapucyni, misjonarze w Afryce, zapraszają do akcji „Wyślij pączka do Afryki”. 

Zamiast zajadać się pączkami w tłusty czwartek, wyślij je do Afryki!

Jak można to zrobić? Kup wirtualnego pączka na stronie pączek.kapucyni.pl

W ten sposób podarujesz afrykańskim dzieciom zdrowie, zapewniając  im pomoc w szpitalu prowadzonym przez brata Macieja Jabłońskiego.

Twój pączek sprawi też, że dzieci zjedzą ciepły posiłek, będą pić czystą wodę z nowych studni i pójdą do nowej szkoły.  

Przyłącz się do braci kapucynów!

Pamiętaj: zamiast lukrowanych pączków – pączek.kapucyni.pl

Serdecznie zachęcamy do udzielenia pomocy potrzebującym, ludziom ubogim w krajach afrykańskich, wśród których pracują misjonarze. Słodkie pączki można zamienić na lekarstwa, ciepły posiłek i szkołę dla dzieci. Za jednego pączka misjonarze kupią posiłki dla dwójki afrykańskich dzieci.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content