Dzielimy się dobrem na niespotykaną skalę – dobre praktyki CSR KGHM w 2023 roku

mat. prasowe KGHM

Po raz kolejny akcja wolontariacka KGHM „Pączek ze Szlachetnym Nadzieniem” pozwoliła zebrać rekordową kwotę i pomóc dwójce dzieci pracowników z oddziałów KGHM. Dzięki zbiórce w Tłusty Czwartek udało się zebrać blisko 150 tys. zł.

Zebrana kwota jest rekordowa w porównaniu z poprzedni rokiem, kiedy udało nam się zebrać ponad 140 tys. zł. dla trojga chorych dzieci pracowników miedziowej spółki. W 2021 roku zebrano ponad 77 tys. zł. W tym roku blisko 17 tys. pączków rozeszło się w ciągu zaledwie kilku godzin. Pracownicy Polskiej Miedzi po raz kolejny udowodnili, że idea niesienia pomocy jest im bardzo bliska.

W tym roku zebrane środki wspomogą dwójkę dzieci pracowników oddziałów Zakładów Górniczych Lubin i Polkowice-Sieroszowice:

  • Emilię Szkolarz, cierpiącą na wadę serca VSD i ASD II, agenezję lewej nerki, niedorozwój kciuka w prawej ręce oraz mózgowe porażenie dziecięce. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na rehabilitację i specjalistyczne konsultacje.
  • Hanię Myśko, cierpiącą na zespół Crouzona, dyzostozę twarzowo-czaszkową oraz niewydolność oddechową. Środki zebrane w czasie akcji pozwolą na rehabilitację, zajęcia z logopedą, neurologopedą, zajęcia z logorytmiki oraz długie etapowe leczenie operacyjne i wizyty u specjalistów.

Każdego roku do akcji „Pączek ze Szlachetnym Nadzieniem” angażuje się wielu pracowników KGHM. Także w tym roku jedną z największych akcji charytatywnych miedziowej spółki wspomogło ponad 100 wolontariuszy ze wszystkich oddziałów. 

mat. prasowe KGHM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content