X Tydzień Małżeństwa

fot. Radio Rodzina

Warsztaty dla par, spotkania autorskie w bibliotece czy bezpłatne sesje zdjęciowe – Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia razem z Miejską Biblioteką Publiczną im. Tadeusza Różewicza przygotowały bogaty program obchodów X Tygodnia Małżeństwa.

Tydzień Małżeństwa to międzynarodowa kampania społeczna odbywająca się równocześnie w 22 krajach w terminie 7-14 lutego. We Wrocławiu realizowana jest od 2018 roku. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Małżeństwo Bliskości”.

Tłumaczy Katarzyna Jurkowska z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Elżbieta i Zbigniew Jakuszkin są małżeństwem prawie od 30 lat. W poprzednich edycjach pani Elżbieta prowadziła warsztaty o dialogu; na co dzień pomaga parom w poradni rodzinnej przy Parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu. – Przychodzą osoby z różnymi problemami. O miłość małżeńską trzeba dbać, ważna jest rozmowa, dotyk, małe gesty. – mówią na naszej antenie.

W ramach Tygodnia Małżeństwa przygotowano kilkanaście propozycji. Spotkania będą odbywać się w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. To m.in. warsztaty malarskie, warsztat o bliskości czy o byciu w relacji z osobą w spektrum autyzmu.

Udział jest bezpłatny, na większość wydarzeń obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje na stronie MBP we Wrocławiu. Na audycję zapraszamy we wtorek 6 lutego po godz. 13:10.

Fot. MBP im. T. Różewicza we Wrocławiu / mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content