Prośba o modlitwę w intencji Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego

Fot. mat.pras

W związku z pogorszeniem się stanu zdrowia i koniecznością hospitalizacji Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego prosimy wszystkich o modlitwę w Jego intencji.

Marian Gołębiewski, arcybiskup senior i były metropolita wrocławski, trafił pod koniec stycznia do szpitala. Duchowny jest w złym stanie. Kuria prosi wiernych o modlitwę. – W trudnym doświadczeniu cierpienia, niech dobry Bóg umacnia go swoją łaską. – czytamy w komunikacie archidiecezji wrocławskiej.

Marian Gołębiewski ma 87 lat. W latach 2004-2013 był metropolitą wrocławskim, wcześniej przez kilka lat pełnił funkcję biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego. Od 2013 roku jest na emeryturze. Mieszka na wrocławskim Ostrowie Tumskim, lecz nie pojawia się publicznie.

To skutek decyzji Watykanu i postępowań związanych z zaniedbaniami na tle nadużyć seksualnych w Kościele w czasach jego posługi biskupiej. Stolica Apostolska nakazała hierarsze prowadzenie życia w duchu pokuty i modlitwy, zakazała uczestnictwa w uroczystościach publicznych, a także zobowiązała go tytułem pokuty do dokonania wpłaty z prywatnych środków na rzecz Fundacji św. Józefa.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content