Marzec/czerwiec start linii kolejowej do Karpacza

mat. prasowe

Rok 2023 to kolejowy debiut Świeradowa-Zdroju oraz Góry i Sycowa -autobusem KD. Miejscowości, do których dociera autobus, wkrótce doczekają się połączenia kolejowego. Linie do tych miejscowości będą odnawiane dzięki PKP PLK (Syców) lub Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei (Góra, Lądek-Zdrój, Stronie Śląskie). W I półroczu 2024 r. zostanie oddana linia kolejowa do Karpacza.

Andrzej Padniewski z Biura Prasowego Kolei Dolnośląskich mówi o oddaniu linii kolejowej do Karpacza.

-Cały czas odbieramy też nowe Elfy 2 od bydgoskiej Pesy, dodaje.

Jakie największe wyzwania stoją przed przewoźnikiem?

Koleje Dolnośląskie KD w 2023 roku świętowały 15-lecie swojego istnienia. Spółka zaczynała skromnie, od pięciu pojazdów spalinowych, a w pierwszym, pełnym roku swojego funkcjonowania (2009) sprzedała ponad 300 tys. biletów. W 2023 roku do pociągów Kolei Dolnośląskich wsiadło natomiast 19 182 644 pasażerów. W 2022 roku debiutowały połączenia Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę oraz do Chocianowa.

Każdy nowo otwarty kierunek pozwala kilku tysiącom pasażerów miesięcznie skorzystać z połączenia kolejowego. Na linii do Świeradowa-Zdroju w zaledwie 22 dni (10-31 grudnia 2023 roku) podróż w Góry Izerskie odbyło ponad 6 tys. pasażerów.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content