Bardzo Młoda Kultura rusza w drogę

Mat. Pras.

Ruszył nabór dla instytucji i organizacji z Dolnego Śląska na terenie gmin do 50 tys. mieszkańców, dla których ważne są twórcza i społeczna aktywizacja młodzieży, a także wsparcie kompetencyjne swoich pracowników i lokalnych liderów w obszarze projektowania i realizacji inicjatyw społeczno-kulturalnych.

To okazja do współtworzenia prestiżowego programu o zasięgu ogólnopolskim Bardzo Młodej Kultury a także poznania potrzeb i oczekiwań młodych mieszkańców gminy oraz przekształcenia ich pomysłów w działania przy wsparciu finansowym Narodowego Centrum Kultury.

Dołączając do programu można zyskać:

  • Możliwość realizacji cyklu szkoleń Laboratorium Lidera w swojej siedzibie, w trakcie których uczestnicy wypracują ciekawe i wartościowe inicjatywy społeczno-kulturalne.
  • Możliwość rozpoznania potrzeb i oczekiwań kulturalnych, a także problemów młodych ludzi w swojej gminie, dzięki zrealizowanym podczas Laboratorium Lidera diagnozom.
  • Wsparcie kompetencyjne swoich pracowników oraz współpracowników z zakresu przeprowadzania diagnoz potrzeb i zasobów lokalnych oraz realizacji inicjatyw społeczno-kulturalnych.
  • Wsparcie finansowe najlepszych inicjatyw realizowanych z młodzieżą w wysokości do 10 tys. każda, wyłonionych w drodze konkursu.

Czym jest Bardzo Młoda Kultura?

To program Narodowego Centrum Kultury polegający na zaangażowaniu młodzieży w podmiotowy udział i tworzenie inicjatyw kulturalno-społecznych. W 2023 roku Centrum Kultury Agora dołączyło do Bardzo Młodej Kultury, którą będzie rozwijać na terenie Dolnego Śląska do 2025 roku. Strategia opiera się na budowaniu i wzmacnianiu sieci współpracy regionalnej poprzez warsztaty, szkolenia i wsparcie w realizacji inicjatyw tworzonych przez młodzież i z jej udziałem. Każdego roku co najmniej 8 najlepszych inicjatyw w 4 gminach do 50 tys. mieszkańców otrzymuje grant w wysokości do 10 tys. zł oraz nasze wsparcie na wszystkich etapach realizacji.

Zaciekawionym szczegółami współpracy i zasadami aplikacji, polecamy zajrzeć na stronę: www.bmkdolnyslask.pl

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content