Jacek Sutryk z poparciem Nowej Lewicy na kolejną prezydencką kadencję

mat. prasowe

– Wszystkich, bez wyjątków, zapraszamy do współpracy, zapraszamy do rozmów. Jedynym warunkiem koniecznym, który musi wystąpić, aby ta współpraca mogła mieć miejsce jest po prostu mądra troska o nasze miasto – mówił Jacek Sutryk.

Rada Wojewódzka Nowej Lewicy rekomendowała Jacka Sutryka jako swojego kandydata na prezydenta Wrocławia w zbliżających się wyborach samorządowych. Władze partii przekazały tę informacją podczas dzisiejszego briefingu na wrocławskim Rynku.

– Chcielibyśmy ogłosić dobrą nowinę. Na wczorajszym posiedzeniu dolnośląskiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy podjęliśmy decyzję o zaakceptowaniu czterech kandydatur na prezydentów dolnośląskich miast. Jeśli chodzi o to największe z nich, o Wrocław, będzie nim prezydent Jacek Sutryk – poinformował poseł Arkadiusz Sikora, współprzewodniczący dolnośląskich struktur Nowej Lewicy. – Uznaliśmy, że pięć lat naszej bardzo dobrej współpracy we Wrocławiu daje podstawy, aby kontynuować te działania w kolejnych latach i stworzyć wspólny komitet wyborczy – dodał.

Jacek Sutryk pełni funkcję prezydenta Wrocławia od listopada 2018 roku. Gdy ubiegał się wówczas o objęcie urzędu, od razu zapowiedział, że to misja na dwie kadencje. Potwierdza to deklaracją startu w kwietniowych wyborach.

– Pozwólcie, że w pierwszej kolejności podziękuję za blisko sześć lat wspólnej odpowiedzialności za Wrocław i wspólnej pracy na rzecz miasta. Była to niezwykle trudna kadencja, a mimo to udało się bardzo wiele zrobić przy wsparciu środowiska Lewicy. To wsparcie na każdym etapie charakteryzowały zaufanie oraz odpowiedzialność. Za to dziękuję – podkreślił Jacek Sutryk.

Prezydent Wrocławia nie ukrywał, że wstawiennictwo Lewicy czuł od samego początku. – Przypominam sobie, jak sześć lat temu w Kamienicy Pod Aniołami spotkaliśmy się, by ogłaszać start w wyborach. Wówczas jako pierwsze stanęło przy mnie środowisko wrocławskiej i dolnośląskiej Lewicy. Tak zaczął się ten dobry projekt dla Wrocławia. Był on wtedy otwarty na wszystkie środowiska polityczne i obywatelskie, a przecież obecny projekt jest taki sam. Tak samo jesteśmy otwarci i gotowi na wszystkie środowiska partyjne i społeczne. Jedynym warunkiem jest mądra troska o nasze miasto. Bo we Wrocławiu udało się zbudować rzecz absolutnie wyjątkową, tzn. koalicję dla wrocławskich spraw. Z udziałem przedstawicieli Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, wreszcie z samorządowcami niezależnymi. To zdecydowało o sukcesie. Chciałbym, żeby tak pozostało. Dziękuję za poparcie, które jest niezwykle ważne i daje mi dodatkową energię – zaznaczył prezydent stolicy Dolnego Śląska.

Bartłomiej Ciążyński, wiceprezydent Wrocławia, a także współprzewodniczący wrocławskich struktur Nowej Lewicy, zwracał z kolei uwagę na mnogość przedsięwzięć, które udało się wspólnie zrealizować w mijającej kadencji.

– Jesteśmy tu w gronie osób, które się znają i współpracują od kilku lat. Ta dobra współpraca zaowocowała wychyleniem naszego miast na lewą, socjaldemokratyczną stronę. Dzięki temu mamy sukcesy w tak ważnym dla nas obszarze spraw społecznych: rekordową dostępność do żłobków i przedszkoli, polityki równościowe, duże przyspieszenie na polu zrównoważonego rozwoju i walki o ekologię, a więc program Zmień Piec czy nowe parki i skwery. Mamy dwie nowe linie tramwajowe i kilometry nowych ścieżek rowerowych, a także tak unikalne projekty w skali kraju jak gabinety dentystyczne w szkołach czy społeczne agencje najmu. To tylko przykłady spośród wielu wspólnych projektów, bo przecież ograniczyliśmy też nocną sprzedaż alkoholu w centrum miasta i wprowadziliśmy bezpłatne przejazdy komunikacją zbiorową dla wrocławskich seniorów – wyliczał wiceprezydent miasta i zaapelował: – Nie wyobrażam sobie, by to wzajemne zaufanie zostało zburzone. Ciągle nam się chce i wiemy, że się da. Dlatego zapraszamy do współpracy kolejne partie koalicji 15 października oraz aktywistki i aktywistów miejskich.

O utworzeniu komitetów wyborczych należy powiadomić Państwową Komisję Wyborczą do 12 lutego. Czas, by zgłaszać kandydatów na wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast mija 14 marca.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content