Osiedla Kultury i Sztuki – rusza nabór wniosków

fot. Radio Rodzina

Do 5 tys. złotych dofinansowania mogą otrzymać artyści i przedstawiciele wrocławskich osiedli na realizację wydarzenia kulturalnego. 1 lutego rusza nabór do drugiej edycji programu „Osiedla Kultury i Sztuki. Dolnośląscy artyści na wrocławskich osiedlach”.

Po pilotażu, który odbył się w zeszłym roku, Zarządu Województwa Dolnośląskiego wraz z przedstawicielami Wrocławskiego Forum Osiedlowego i reprezentantami Ośrodka Kultury i Sztuki uruchamiają kolejną edycję programu.

Mówi Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

– Chcemy tworzyć partnerstwa między dolnośląskimi artystami a mieszkańcami. Artyści razem z osiedlami Wrocławia wnioskują o dofinansowanie. Umowa podpisywana jest z artystą, grupą nieformalną lub organizacją pozarządową. – tłumaczy Izabela Duchnowska, pomysłodawczyni projektu z Dolnośląskiego Laboratorium Kultury.

Wśród inicjatyw mogą być spektakle, koncerty, warsztaty rzemiosła czy wystawy. Sławomir Czerwiński z Wrocławskiego Forum Osiedlowego mówi, jak wyglądał zeszłoroczny projekt na Maślicach.

Program jest finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Organizatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki, partnerem pośredniczącym Wrocławskie Forum Osiedlowe. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.okis.pl.

Fot. DD Radio Rodzina / Konferencja prasowa w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content