2024 u Antoniny Campi z Miklaszewiczów –
rok projektów operowych

fot. Radio Rodzina

Rok 2024 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie to rok wielkich międzynarodowych projektów operowych pod marką Antoniny Campi z Miklaszewiczów, z których CSK słynie od początku swojej działalności. 


Już między 13 a 17 lutego w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie i Sali Operowej CSK odbędą się siódme już (!) Antonina Campi Opera Masterclass – warsztaty wokalne dla młodych artystów, które poprowadzą gwiazdy światowych scen operowych i uznani nauczyciele śpiewu. W 2024 zespół Antoniny Campi wraz ze Stowarzyszeniem Richarda Straussa, które współorganizuje wydarzenie, zaproszą do Lublina pianistów: Olgę Tsymbaluk i Mischę Kozłowskiego oraz związanego na co dzień z  Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu Marcina Kozieła.

Specjalne zaproszenie przyjął także znany polski tenor Adam Zdunikowski.Wszyscy artyści, razem z Ewą Vesin, dyrektor artystyczną projektów pod marką Antoniny Campi z Miklaszewiczów, która na Masterclass przyjedzie pomiędzy swoimi premierami w operze w Hamburgu (Tosca) i brukselskim teatrem La Monnaie De Munt (Turandot), poprowadzą kilkudniowe warsztaty wokalne z uzdolnionymi młodymi śpiewakami oraz uczniami lubelskich szkół muzycznych.


Zwieńczeniem pracy artystów będzie koncert galowy w CSK, w którym wokaliści zaprezentują się przed publicznością na profesjonalnej Scenie Operowej CSK w różnorodnym programie składającym się z arii i pieśni. Koncert, na który wstęp jest bezpłatny (wejściówki do odbioru w kasie CSK), odbędzie się 17 lutego (sobota). Dla miłośników sztuki operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Stowarzyszenie im. Richarda Straussa mają w 2024 roku kolejną i… wielką niespodziankę: już wkrótce zaprosimy Państwa na IV Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów – najbardziej prestiżowe wydarzenie operowe na wschód od Wisły, które odbędzie się w CSK na początku kwietnia.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Mateuszem Wiśniewskim ze Stowarzyszenia im. Richarda Straussa.

Mat. Pras. / Inf. Wł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content