„Fakty i plotki o Syrenkach” – recenzja

fot. Radio Rodzina

Takiej książki o syrenkach jeszcze nie było! Ilustratorka Monika Suska stworzyła publikację dla najmłodszych, z której czytelnicy dowiadują się m.in. jak rozpoznać syrenkę, z czego składa się ich piramida żywieniowa czy jaki jest sekret lśniących syrenich włosów.

Otrzymaliśmy tę publikację od wydawnictwa Nasza Księgarnia i oddaliśmy ją w ręce słuchaczy. Pozycja obowiązkowa dla fanów i fanek fascynujących wodnych stworzeń.

Recenzja

Fakty i plotki o Syrenkach to nie traktująca się zbyt poważnie żartobliwa „encyklopedia” o syrenkach. Już sam tytuł mocno sugeruje satyryczny charakter tej pozycji, wszak trudno mówić o faktach na temat istot całkowicie wymyślonych. Podobnie jak inne książki z tej serii, jest ona podzielona na małe, dwustronicowe rozdziały, z których każdy dotyczy jakiegoś aspektu życia fantastycznych istot. Z racji że książka jest utrzymana w encyklopedycznej formie, nie doszukamy się w niej fabuły, bohaterów ani dłuższych opisów.

Z wyżej wymienionych powodów może nie przypaść do gustu osobom, które w książkach dla dzieci szukają przesłania, mądrości, wzorców do naśladowania i życiowych nauk. Zachwyci za to tych, którzy stawiają na kreatywność, pomysłowość i poczucie humoru. Ja bawiłem się nieźle, a w pewnym momencie na każdej stronie zacząłem szukać rekinów zanudzających opowieściami o swojej babci.

Ilustracje są bardzo kolorowe, a na poszczególnych stronach potrafi dziać się naprawdę dużo, więc można spędzić sporo czasu z „Syrenkami” w ogóle nie czytając tekstu, a jedynie szukając różnych zabawnych obrazków.

Myślę, że warto dać tej pozycji szansę, zwłaszcza, jeśli dziecko jest miłośnikiem takich bajek jak „mała Syrenka”. Książka może stanowić świetną bazę do wszelkiej maści zabaw w których pierwsze skrzypce będą grały oczywiście syrenki (a rodzice na pewno odnajdą się w roli przynudzających rekinów).

Poleciłbym ją dzieciom przedszkolnym, zwłaszcza tym, które już pytają, czy jednorożce istnieją naprawdę.

Sławek, tata dwójki dzieci (5 lat, 2,5 roku).

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content