KOGENERACJA wspiera lokalne społeczności Wrocławia i Siechnic

Mat. Pras.

W 2023 roku KOGENERACJA, należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, przekazała lokalnym społecznościom w formie darowizn  blisko 400 tysięcy złotych. Dodatkowo spółka zrealizowała projekty sponsoringowe, a sami pracownicy chętnie angażowali się w akcje pomocowe.

Dzisiaj bez ciepła i energii elektrycznej trudno nam sobie wyobrazić bezpieczną egzystencję – zapewnienie tych dwóch niezbędnych elementów codzienności należy do naszych podstawowych obowiązków – mówi Krzysztof Kryg, wiceprezes KOGENERACJI. – Jednak równie istotne dla naszej spółki są działania wspierające lokalną społeczność na wielu innych płaszczyznach, dlatego tak chętnie angażujemy się w różnego rodzaju inicjatywy zarówno we Wrocławiu, jak i w Gminie Siechnice – dodaje Krzysztof Kryg.

W październiku ub.r. na Nadodrzu, gdzie zlokalizowana jest wrocławska elektrociepłownia, zorganizowano rodzinny piknik integrujący lokalną społeczność, którego spółka była partnerem. KOGENERACJA podjęła się również roli mecenasa kolejnej edycji Kinomuralu, wielkoformatowego spektaklu ruchomych murali stworzonych przez artystów audiowizualnych z świata.

W ramach edukacyjno-kulturalnych działań wrocławska elektrociepłownia ponownie dołączyła do patronatu nad koncertem z cyklu „Rzeczpospolita śpiewająca”, zorganizowanym w listopadzie ub.r. przez Fundację Mathesianum, z okazji Dnia Niepodległości. 

Realizując doroczną akcję PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem” KOGENERACJA wsparła Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania kwotą dwudziestu tysięcy złotych. Pracownicy spółki z własnej inicjatywy zorganizowali również akcję świąteczną na rzecz wychowanków placówki, przygotowując dla nich paczki w odpowiedzi na listy pisane przez dzieci do Świętego Mikołaja. Kolejną placówką, która corocznie może liczyć na pomoc i wsparcie KOGENERACJI jest wrocławski Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2, który w minionym roku otrzymał dziesięć tysięcy złotych na realizację projektu „Razem w kuchni”.

Spółka nie ogranicza się jedynie do pomocy finansowej. Fundacja HORYZONT, która w minionym roku przejęła likwidowaną poradnię psychologiczno-pedagogiczną zajmującą się ponad sześćdziesięciorgiem małych pacjentów, poszukiwała niezbędnego lokum. Z pomocą przyszła wrocławska elektrociepłownia, która na swoim terenie zapewniła niezbędne pomieszczenia oraz podarowała sprzęt komputerowy – wszystko po to, by dzieci wymagające profesjonalnej opieki nadal mogły z niej korzystać.

KOGENERACJA stale uczestniczy też w życiu gminy Siechnice, na terenie której uruchomiona zostanie w tym roku nowoczesna, zasilana paliwem gazowym elektrociepłownia. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach projektu „Dzielimy się ciepłem” otrzymał na wsparcie najuboższych czterdzieści tysięcy złotych. W czerwcu spółka była sponsorem tytularnym imprezy sportowej „Biegaj w Siechnicach”, a w październiku została mecenasem projektu integrującego lokalną społeczność pn. „Ciepłe spojrzenie na Siechnice”. Uczniowie nowo otwartej szkoły w Siechnicach otrzymali pierwszego września plecaki zakupione przez elektrociepłownię. Kogeneracyjne wsparcie trafiło też do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Radwanicach na realizację projektu, którego celem jest nauka najmłodszych zasad pierwszej pomocy przedmedycznej.

Od dziewiętnastu lat KOGENERACJA jest jednym z donatorów Fundacji PGE na Rzecz Rozwoju Nauki im. Józefa Pupki. Jej misją jest wsparcie szczególnie uzdolnionych studentów, którym sytuacja materialna uniemożliwia rozwijanie zdolności. Dzięki Fundacji w 2023 roku comiesięczne stypendia otrzymało szesnaście osób.

Zarówno spółka, jak i sami pracownicy działają również na rzecz bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt. Prócz środków przekazanych przez spółkę, w ramach oddolnej akcji zorganizowanej wśród zatrudnionych zebrano niezbędną żywność, koce i środki pielęgnacyjne dla podopiecznych wrocławskiej EKOSTRAŻY. Na terenie wrocławskiej elektrociepłowni w minionym roku powstały też ule, gdzie zamieszkały pszczoły, które uratował jeden z pracowników KOGENERACJI. Spółka robi wszystko, co niezbędne dla dobrostanu owadów – pszczoły zostały wyleczone, a w sąsiedztwie uli posadzono miododajne drzewa.

W 2023 roku ze wsparcia KOGENERACJI skorzystali również podopieczni Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich, Fundacji Pomocy Osobom Uzależnionym KARAN oraz kobiety i dzieci znajdujące się pod opieką Misji Dworcowej.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content