Święto Tomasz z Akwinu to odpowiedni patron

fot. Radio Rodzina

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu za swojego patrona wybrał św. Tomasza z Akwinu. Jego wspomnienie liturgiczne przypada na 28 stycznia, ale świętowania we wrocławskiej uczelni rozpoczęło się już dziś. Była Msza Święta i uroczysta akademia.

Święto Uczelni to świetna okazja do ucieszenia się ze swoich osiągnięć naukowych, a także odetchnięcia, bo obecnie trwają przygotowania do sesji egzaminacyjnej:

Święto Uczelni to także okazja do radości dla studentów. Zapytaliśmy studentki PWT o ich motywację w wyborze tej uczelni za swoją Alma Mater:

Z kolei Krzysztof wybrał tę uczelnię ze względu na teologię:

O studiowaniu i jego wyjątkowości mówi ks. prof. dr hab. Sławomir Stasiak:

-Studiowanie to nie tylko uczenie się i pisanie konkretnej pracy, ale to także przebywanie w konkretnym środowisku i dzisiaj chcemy się integrować, razem się modlić i być razem – mówi ks. dr hab. Rafał Kowalski, prorektor PWT:

Święty Tomasz z Akwinu jest odpowiednim świętym na patrona Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Dlaczego? Opowiada ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik

Z kolei Łukasz Ligorowski, rzecznik uczelni zaznacza, że św. Tomasz z Akwinu powinien być wzorem do naśladowania dla studentów:

Podczas akademii wręczono dyplomy doktorom Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Wśród nich był ks. Jarosław Górecki z diecezji legnickiej. Napisał on rozprawę doktorską na temat wpływu I Synodu Diecezji Legnickiej na nową ewangelizację:

Ważną rolę pełni także promotor. O jego zadaniach opowiada ks. Mariusz Rosik:

Teologia to najbardziej rozpoznawalny kierunek PWT. Obecnie studiują tam nie tylko osoby, które chcą uczyć katechezy w szkole, ale także pasjonaci teologii – mówi ks. prof. dr hab. Sławomir Stasiak, rektor PWT we Wrocławiu:

Święto Uczelni jest także okazją do popatrzenia w przyszłość:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content