MPK Wrocław: W tym roku modernizacja torowiska na ul. Szczytnickiej

fot. Radio Rodzina

Remonty torowisk i sieci trakcyjnej, zwiększenie zatrudnienia, modernizacja zajezdni, poprawa punktualności czy unowocześnienie taboru. To tylko niektóre z wyzwań stojących przed MPK Wrocław. Przewoźnik przedstawił plany na 2024 rok.

Ostatnie lata stały pod znakiem programu TORYwolucja, w ramach którego wrocławskie MPK zrealizowało na terenie miasta blisko 60 inwestycji za ponad 300 milionów zł. To nie koniec działań w tym zakresie.

Nie zatrzymujemy się i kontynuujemy realizowanie zadań mających na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa naszych pasażerów – mówi Witold Woźny, prezes spółki.

W ramach umów podpisanych z firmami Modertrans oraz z bydgoską Pesą, przewoźnik zakupił kolejne tramwaje. Pierwszy z nich dotrze do Wrocławia już w lutym. – dodaje prezes.

Wyzwaniem dla MPK Wrocław jest też zasilenie braków kadrowych. Na ten moment brakuje około stu prowadzących pojazdy. Sposobem mają być atrakcyjne wynagrodzenia (zaczynające się po podwyżkach od kwoty 7 tys. zł brutto) – tłumaczy Witold Woźny.

Spółka prowadzi aktualnie wielotorowe działania mające na celu pozyskania nowych motorniczych i kierowców. Wrocławskie MPK pojawia się na targach pracy, prowadzi kampanię rekrutacyjną w tramwajach i autobusach oraz w sieci.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content