„Helenka jest bliska wielu ludziom” – 7. rocznica śmierci śp. Heleny Kmieć

Foto: Fundacja im. Heleny Kmieć

24 stycznia 2024 roku mija 7. rocznica śmierci śp. Heleny Kmieć. Łączymy się telefonicznie z Martą Omieczyńską, dyrektorką Fundacji im. Heleny Kmieć, która opowie o wydarzeniach związanych z rocznicą, działaniach Fundacji, a także o trwającym procesie beatyfikacyjnym.

– Z każdym rokiem coraz więcej Heleny wszędzie, a co najważniejsze, że znajduje się w sercach innych ludzi – mówi Marta Omieczyńska, dyrektorka Biura Fundacji im. Heleny Kmieć.

28 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini rozpocznie się wernisaż fotograficzny z Zambii „Powrót do domu” dedykowany postaci Heleny Kmieć. Potrwa on do 24 lutego.

Mat. Pras.

– Od początku działalności Fundacji skupiamy się na tym, aby Misja Heleny trwała nadal – dodaje Marta Omieczyńska.

W  grudniu 2022 roku rozpoczęła się faza przygotowawcza do procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć. Dekretem abp. Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego, powołano postulatora tego procesu, którym został ks. dr Paweł Wróbel SDS.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:

Foto: Fundacja im. Heleny Kmieć

8 stycznia 2017 roku Helena Kmieć razem z koleżanką Anitą Szuwald wyjechały na misję do Boliwii, gdzie jako wolontariuszki planowały pomagać siostrom służebniczkom dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci. Pod koniec miesiąca ochronka, w której przybywały dziewczyny, została zaatakowana przez nieznanego napastnika. Helenka zginęła od ciosów nożem.

Urodziła się w Lubiążu 9 lutego 1991 r. Dużą radość dawała jej możliwość pomocy i tworzenia czegoś dla innych. Angażowała się w pomoc w nauce dzieciom w świetlicy Caritas i działalność w Katolickim Związku Akademickim w Gliwicach. W 2012 r. dołączyła do Wolontariatu Misyjnego Salvator w Trzebini. Z jego ramienia uczestniczyła w misjach na Węgrzech czy w Rumunii.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content