Piłkarze wspierają Franciszka Tokarskiego, zawodnika Akademii Śląska

Tokar CUP/Fot. Rafał Sawicki / wroclaw.pl

TOKAR CUP, czyli charytatywny turniej halowej piłki nożnej odbędzie się już 4 lutego w hali AWF przy ul. Paderewskiego 35 we Wrocławiu. Nie zabraknie gwiazd, atrakcji i licytacji. Dochód z turnieju zostanie przeznaczony na wsparcie oraz rehabilitację Franka Tokarskiego.

Franciszek Tokarski – utalentowany 14-letni zawodnik Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław – uległ poważnemu wypadkowi, po którym musi walczyć o powrót do zdrowia. 11 grudnia ub. roku Franek został potrącony na pasach, podczas powrotu do bursy ze szkoły. Doznał złamania kręgosłupa, uszkodzenia rdzenia oraz miał obrzęk mózgu. Uraz kręgosłupa jest na tyle ciężki, że chłopca czeka długa i kosztowna rehabilitacja.

-Z chęci pomocy Frankowi zrodził się TOKAR CUP – mówi Patryk Kajderowicz, wicedyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

W zawodach udział wezmą młodzieżowe zespoły Śląska Wrocław oraz klubów partnerskich Akademii Śląska Wrocław (posiadających złote i srebrne certyfikaty) w rocznikach 2009-2012. Co ważne – tutaj każdy jest zwycięzcą! Nie będzie prowadzona klasyfikacja punktowa i przyznawane miejsca. Do Wrocławia przyjadą zawodnicy z różnych części Polski.

Między turniejowymi meczami zaplanowano licytacje gadżetów i pamiątek związanych ze Śląskiem i nie tylko, w hali można będzie spotkać wolontariuszy z puszkami, a na terenie obiektu obecne będą również „zbiórkomaty”, czyli specjalne automaty umożliwiające wsparcie zbiórki za pomocą karty płatniczej. Szacuje się, że miesięczne koszty rehabilitacji to ok. 30 tys. zł – mówi Patryk Kajderowicz.

Zbiórkę na rzecz Franciszka Tokarskiego prowadzi Fundacja Moc Pomocy.

Franciszek Tokarski na boisku / fot. Rafał Sawicki / wroclaw.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content