Nowy sprzęt dla Szpitala im. Marciniaka we Wrocławiu

Fot. mat. pras.

Miasto Wrocław sfinansowało zakup dwóch nowoczesnych aparatów USG i aparatu do kriolezji, które pomogą pacjentom Oddziału urazowo-ortopedycznego Szpitala przy ul. Fieldorfa. Aparatura o wartości 200 tys. zł. pomoże zwłaszcza tym, którzy zmagają się z dokuczającym bólem kręgosłupa.

– Od lat skutecznie wspieramy wrocławskie szpitale, mimo żaden z nich do nas nie należy. Kupujemy karetki, sprzęt do ratowania dzieci, do diagnostyki młodszych i starszych pacjentów. W sumie od 2019 roku przekazaliśmy szpitalom sprzęt wartości 20 mln zł. – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.    

Zakup dwóch mobilnych aparatów USG oraz aparatu do kriolezji o wysokiej jakości obrazowania umożliwi stawianie pewnych diagnoz oraz precyzyjne i bezpieczne wykonywanie zabiegów u pacjentów z zespołem bólowym odcinka piersiowego, lędźwiowego, z bólem wielostawowym, z tzw. łokciem tenisisty czy bólami stawów kolanowego i biodrowego.  

– Mamy wspaniały zespół, ale technologia postępuje bardzo szybko. Dlatego bardzo dziękujemy za nowoczesny sprzęt, pierwszy tego typu na naszym oddziale. Aparat do kriolezji umożliwia wprowadzanie do ciała pacjenta ciekłego azotu, a  to pozwala na wyłączenie bólu na kilka lub kilkanaście miesięcy. Wyłączenie bólu oszczędza organizm pacjenta, nie ma potrzeby stosowania środków przeciwbólowych , natomiast możemy rozpocząć szybką i skuteczną rehabilitację – podkreślał prof. Szymon Dragan, ordynator Oddziału Urazowo- Ortopedczynego Szpitala im. Marciniaka we Wrocławiu.

W ostatnich latach rośnie liczba osób z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego. Statystyki zachorowań są niepokojące a  kolejki oczekujących w oddziałach i poradniach chirurgii urazowo-ortopedycznej sięgają już końca 2027 r.

Wczesne i szybkie leczenie oraz skuteczna  profilaktyka pozwolą na wyłonienie pacjentów, którzy wymagają natychmiastowej i bardzo skrupulatnej diagnostyki. Nowe aparaty będą stosowane także do diagnostyki wstępnej w planowanym Centrum Profilaktyki i Leczenia Chorób Kręgosłupa oraz Centrum Profilaktyki i Artroskopowego Leczenia Urazów.

Źródło: mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content