Minister Siemoniak: Nie możemy dopuścić do bratobójczych pojedynków Sutryk-Jaros

archiwum prywatne Tomasz Siemoniak/facebook

Powstała komisja śledcza ws. Pegasusa. Jej zadaniem będzie m.in. zbadanie legalności, prawidłowości, celowości czynności operacyjno-rozpoznawczych podejmowanych z wykorzystaniem oprogramowania przez rząd, służby specjalne i policję w okresie od 16 listopada 2015 roku do 20 listopada 2023 roku. Kto powinien być przesłuchany, czego możemy spodziewać się po działaniach komisji i dlaczego koalicja rządząca nie chce rozszerzyć działań komisji na okres na lata od 2007 roku? – pytamy Tomasza Siemoniaka ministra-koordynatora służb specjalnych. Jestem za tym, by prezydent Jacek Sutryk kontynuował swoją misję. Nie możemy dopuścić do bratobójczych pojedynków – mówił na naszej antenie. Dowiemy się także, że minister słucha tylko Radia Rodzina…

– Komisja powinna zacząć przesłuchania od samej góry: byłej premier Beaty Szydło, byłego premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa Jarosława Kaczyńskiego, byłego ministra Zbigniewa Ziobro – wyliczał w „Porannym Gościu” Tomasz Siemoniak, minister -koordynator służb specjalnych.

Ministra pytaliśmy czy Magdalena Sroka to odpowiednia osoba na funkcję przewodniczej komisji. Przypomnijmy, po aferze z Pegasusem w 2020 r. głosowała przeciw wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego. – Dawajmy każdemu możliwość nawrócenia – mówi.

Posłowie koalicji rządowej nie chcą zgodzić się na to, aby w komisji zasiedli Michał Wójcik, Sebastian Kaleta, Jan Kanthak i Janusz Cieszyński, których rekomenduje PiS. Minister tłumaczy dlaczego.

-Nie mam nic przeciwko temu, by Paweł Kukiz zasiadł w komisji ds. Pegasusa.

Minister tłumaczy także, dlaczego nie rozszerzono komisji, jak chciało PiS, o rządy PO-PSL.

Poseł Marcin Bosacki nazwał sprawę polską aferą Watergate.

Sprawa Pegasusa to być może jedną z najważniejszych w ostatnim 30-leciu – zaznacza minister.

-Ja słucham tylko Radia Rodzina – mówił minister pytany o ustawę budżetową i oczekiwania Polaków.

Sejm przyjął w głosowaniu budżet państwa na 2024 rok. Ustawa ma być do 29 stycznia przedłożona prezydentowi do podpisu.

Na początku lutego poznamy kandydatów w wyborach samorządowych.

Kogo poprze minister Tomasz Siemoniak w ewentualnym starciu Jacek Sutryk – Michał Jaros? – Bardzo cenię Jacka Satyryka i popieram go. Jestem za tym, by prezydent Jacek Sutryk kontynuował swoją misję. Cenię także Michała Jarosa – to znakomity parlamentarzysta i szef regionu, ale trzeba mądrze do tych wyborów się przygotować i nie dopuścić do bratobójczych pojedynków.

Na koniec rozmowy pytaliśmy o pewność stanowiska ministra Tomasza Siemoniaka. – Jeśli premier zdecyduje inaczej, zawsze jestem do jego dyspozycji.

Wybory samorządowe mają odbyć się 7 i 21 kwietnia.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content