Wrocław rozszerza nocny zakaz sprzedaży alkoholu

fot. Radio Rodzina

Nocny zakaz sprzedaży alkoholu od godz. 22 do 6 rano obejmie poza Starym Miastem kolejnych osiem wrocławskich osiedli: Nadodrze, Ołbin, Szczepin, Przedmieście Oławskie, Przedmieście Świdnickie, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich i Huby. Przepisy zaczną obowiązywać w lutym.

-Chodzi nam o bezpieczeństwo mieszkanek i mieszkańców Wrocławia. Ograniczenie dostępności alkoholu jest europejską normą. – mówi Bartłomiej Ciążyński, wiceprezydent Wrocławia.

Poza tą uchwałą, klub wnioskował m.in. o większą liczbę wakatów w Straży Miejskiej. Tłumaczy Dorota Pędziwiatr z wrocławskiej Lewicy.

W listopadzie 2023 roku odbyły się we Wrocławiu konsultacje społeczne na temat ograniczenia sprzedaży alkoholu. Pięć rad osiedlowych było za. To Nadodrze, Ołbin, pl. Grunwaldzki, Powstańców Śląskich i Przedmieście Świdnickie. Dwie rady nie wydały opinii: Huby i Przedmieście Oławskie, natomiast Szczepin był przeciwny.

Zakaz sprzedaży alkoholu po 22:00 będzie dotyczył sklepów i stacji benzynowych. Nadal będzie można kupić napoje wysokoprocentowe w restauracjach czy pubuch. Regulacja wejdzie w życie dwa tygodnie po ogłoszeniu uchwały rady miejskiej w Dzienniku Urzędowym Województwa dolnośląskiego, czyli w praktyce w pierwszych dniach lutego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content