Rekordowa kwota na ratowanie zwierząt

mat. prasowe wrocławskie zoo

Miniony rok zakończył się zebraniem rekordowej kwoty na ratowanie zagrożonych wyginięciem zwierząt. ZOO Wrocław oraz Fundacja ZOO Wrocław – DODO wsparły 32 projekty ochrony gatunkowej na 4 kontynentach na kwotę ponad 916 tys. złotych.

Ponad 900 tys. złotych – to kwota, którą udało się zebrać na ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt wrocławskiemu zoo i fundacji DODO. O szczegółach działań ochroniarskich mówi Marta Zając-Ossowska – dyrektor generalna wrocławskiego zoo.

Marta Gondek – Prezes Fundacji Zoo Wrocław Dodo mówi na jakie projekty ochroniarskie ustało się przeznaczyć kwotę.

Na wspólny sukces złożyło się wiele akcji. Co piąty odwiedzający ZOO Wrocław, który zdecydował się na zakup biletu „ZOO na ratunek” także przyczynił się do inicjatywy. Z każdego takiego biletu złotówka trafia na ochronę gatunkową zwierząt. Kwotę zasiliły także środki przekazane z 1,5% podatku, udział w biegu charytatywnym Wild Run, zbiórki publiczne czy inne wydarzenia.

Jednym z najbardziej sensacyjnych doniesień w dziedzinie ochrony gatunkowej w 2023 r. była zmiana statusu oryksa szablorogiego z „wyginął  w naturze” na „zagrożony wyginięciem. Ten sukces jest udziałem wielu organizacji i ogrodów zoologicznych, w tym Fundacji i ogrodu, gdyż od początku działań wspierają oni czynną ochronę oryksów. Chęć osiągnięcia kolejnych takich sukcesów jest największą motywacją dalszego działania – mówią przedstawicieli wrocławskiego zoo i fundacji DODO.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content