Adrian Kostera rozpoczął ostatni etap Wyzwania 365 Triathlon

Foto: Mat. Pras.

Adrian Kostera ukończył drugi etap Wyzwania 365 Triathlon. Po 155 dniach ultratriathlonista pokonał na dystans 31131,75 km na rowerze i przed nim ostatnie 7833,15 km podczas rozpoczętego etapu biegowego, którego finał już 31 maja na Polanie Jakuszyckiej. 

Ponad pięć miesięcy zajęło Adrianowi Kosterze pokonanie dystansu 31131,7 km i jednocześnie drugiego etapu Wyzwania 365 Triathlon. Warto podkreślić, że w tym czasie ultratriathlonista zmagał się nie tylko z dystansem, ale również warunkami atmosferycznymi. Warto podkreślić, że zmagania rowerowe rozpoczynał w temperaturze blisko 35 stopni Celsjusza, natomiast zakończył je przy iście arktycznej pogodzie, gdzie termometry wskazywały nawet – 15 stopni Celsjusza. 

Przed Adrianem teraz ostatni etap Wyzwania 365 Triathlon. Bieganie, w którym do pokonania ma ponad 7 tysięcy kilometrów. Od środy (10.01.2024) codziennie pokonywać będzie dystans 55 km. W odróżnieniu od pozostałych etapów, podczas biegania projekt Wyzwania będzie zmieniał lokalizację co miesiąc. – Jednym z kluczowych aspektów projektu jest promocja Dolnego Śląska, dlatego tym razem chcemy pokazać jak najwięcej miejsc na mapie naszego regionu. Dodatkowo bieganie jest najpopularniejszą dyscypliną sportową w kraju i zależy nam na aktywowaniu dużej grupy mieszkańców naszego regionu, którzy poprzez dołączenie do projektu mogą zmienić coś w swoim życiu na plus. – podkreśla Wojciech Gęstwa – dyrektor Wyzwania 365 Triathlon.

W ostatnim etapie projekt zawita do pięciu lokalizacji. Pierwsza z nich, w której już możecie spotkać Adriana Kosterę to Stadion Lekkoatletyczny w Polkowicach. W lutym będzie to Park Centralny w Świdnicy, marzec – malownicza trasa wzdłuż rzeki Bóbr, Kwiecień ZOO w Lubinie, a maj i wielki finał w Dolnośląskim Centrum Sportu Polana Jakuszycka. 

Niezmiennie od początku projektu można dołączać do Adriana na każdym etapie wyzwania. Zapisy prowadzone są za pomocą platformy DataSport, a wszystkie adresy dostępne na kanałach mediów społecznościowych Adriana oraz Wyzwania 365 Triathlon. 

Foto: Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content